Hangi ifade dediğinizi duyar gibiyim.

Hangi ifade dediğinizi duyar gibiyim. ‘’Bitcoin ve kripto paralar suçlular için’’ cümlesi tabi. Öncelikle bir kripto para alanında yazar olarak bana hakaret. Sonrasında ise hem sizlere hem de yatırımcılara hakaret.

Krpto para alanında yer alan o kadar proje ve bu projelerin arkasında o kadar çalışan var ki, bu alan böyle bir elbiseyi hak etmiyor. Hatırlarsınız eski ABD başkanı Donald Trump da böyle bir ifade kullanmıştı. Sonrasında ise hak ettiği cevabı almıştı.

 

Bitcoin ilk çıktığı günden bu yana yaygın olarak görülen yanlış kavramlardan biri, suçlular ve teröristler için çok iyi biri olarak yansıtılmasıdır. Ancak böyle bir yaklaşımı net bir şekilde reddetmek gerekiyor. Zira birileri daha doğrusu kötüler veya suçlular bir finansal enstrümanı kullanıyor diye o finansal enstrümanın kendisi kötü olmaz. Kaldı ki yeryüzünde suçlular tarafından en çok kullanılan varlık dolardır. Şimdi bu kullanımdan dolayı dolara kötü mü diyeceğiz?

Kuşkusuz geçmişte teröristlerin ve suç çetelerinin faaliyetlerinde Bitcoin ve kripto paraları kullandığı yönünde medyada çok fazla makale yayınlanmıştır. Ancak bu makalelerin çoğu sonradan geri çekilmiştir. Ancak bu kötü kavram maalesef insanların zihnine yerleştirilmiştir. Algıları değiştirmek zor olsa da böyle bir algıyı yıkmamız gerekiyor. Alan büyüdükçe de yıkılıyor zaten.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ