LMAX Group'ta küresel makro tüccar ve kripto para stratejisti Joel Kruger, en büyük kripto para biriminin savunmasız kaldığı açık diyor. Mevcut küresel ekonomik iklimde, Bitcoin'in istikrar bulmadan önce 6.000 dolara kadar düşebileceğine inanıyor.

Bu İki Analist Bitcoin’de Geri Çekilmenin Bitmediğini Söylüyor

LMAX Group'ta küresel makro tüccar ve kripto para stratejisti Joel Kruger, en büyük kripto para biriminin savunmasız kaldığı açık diyor. Mevcut küresel ekonomik iklimde, Bitcoin'in istikrar bulmadan önce 6.000 dolara kadar düşebileceğine inanıyor.

“Bitcoin 2020'de bir hamle yaptı. Burada bir geri çekilme gördük. 6000 dolarlık alana doğru gördüğümüz çok fazla destek var ve pazarın çok iyi desteklenmesinden önce bu seviyeye gerilemeyi görmek mümkün. Üst tarafta, 10,500 dolar var, bu seviyede durduk ve herhangi bir onay veya bir kopuş görmeye başlayabileceğimizi önermek için bu seviyenin üzerine çıkmamız gerekiyor. ”

Keskin düzeltmeye rağmen, Kruger, Bitcoin'in fiyat hareketini tipik oynaklığına kıyasla analiz etmenin önemli olduğunu söylüyor.

“Geçen hafta piyasadaki performans yüzdelerine bakarsak - geçen hafta yaklaşık % 4.5 düşüş gösteren altının performansına bakarsak, hisse senedi piyasası performansına bakarız. S&P 500 geçen hafta yaklaşık % 10 düştü ve Bitcoin % 12 düştü. Ancak bu çok yanıltıcıdır çünkü yapmamız gereken, her bir pazarın oynaklığına göre fiyat hareketine bakmaktır.

Buna böyle baktığımızda her şey değişir. Geçen hafta Bitcoin ortalama haftalık aralığının sadece 1,5 veya 1,6 katı kadar hareket etti. Yani haftalık aralığından biraz daha fazla, ama önemli değil. Bu, ortalama haftalık aralığın 4,5 katı ve ortalama haftalık aralığının yaklaşık 3 katı altın hareketli S&P 500 ile karşılaştırılır. Bu yüzden, haftalık ortalama aralıklarına göre baktığınızda, Bitcoin her zamanki gibi sadece bir tür iş - tüm oynaklık, ancak bu pazarların en azı göz önüne alındığında, biraz daha fazla. ”

Tüccar ve analist Joe Saz ayrıca Bitcoin'in dönüşünün henüz sona ermediğine inanıyor. Saz, BTC boğalarının, hafta sonu boyunca önde gelen kripto para birimini 8.700 doların üzerine kaldırma girişiminde bulunmadığı gerçeğinin kısa vadede iyi gitmediğini söyledi.

“Bu düşükler bizi öldürüyor ve bu başarısız kopuş boğalardan çok fazla zayıflık olduğuna dair bir işaret.

Gördüklerimden pek memnun değilim. Aslında, bu rakamı masaya koymaktan nefret ediyorum, ama bence 7.600 dolar çok mümkün. ”

 Bu sırada tüccarlar Josh Rager ve Cantering Clark, emir defterlerini takip ederek ileride olanları ölçüyorlar. Clark, BTC'nin 8.600 doların üzerinde kalabilmesi durumunda sıçrama için toplanabileceğini söylüyor. CoinMarketCap'e göre Bitcoin şu anda 8.665 dolar seviyelerinde.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ