Fiat ağ geçidi altyapı sağlayıcısı Simplex, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) doğrudan Telegram üzerinden satın alınmasını kolaylaştırmak için kripto para birimi cüzdan sağlayıcısı Broxus ile ortaklık kurdu.

Bu İki firma Telegram Üzerinden Bitcoin ve Ethereum Alımını Kolaylaştırmak İçin Bir Araya Geliyor

Servis, Telegram botu @ broksusbot'a dayanıyor. Simplex, kullanıcıların bot üzerinden normal bir banka kartıyla iki kripto parayı satın alabileceğini vurguluyor.

Binance'ın fiat ağ geçidi ortaklarından biri olan firma, kullanıcıların daha sonra kripto para birimlerinin yetkilendirilmesi, ödeme işlemleri ve teslimatı ile ilgilenen Simplex ile ödeme yapmaya yönlendirildiğini söyledi.

Simplex'in kurucusu ve CEO'su Nimrod Lehavi yaptığı açıklamada "Kripto benimsemesini ve kullanılabilirliğini geliştirme misyonumuza ulaşmak için, kullanıcıların kripto ile etkileşime girebileceği ve kullanabileceği herhangi bir platformda bulunmak için sürekli çalışıyoruz. Broxus bot, Telegram kullanıcılarının kitlelerine Simplex ile birlikte mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunuyor ve kripto dünyası için küresel fiat altyapısı sağlıyor” ifadelerini kullanıyor.  

Broxus, TON Ventures tarafından destekleniyor ve "Broxus Bot'unun misyonunun, kripto para birimini bir emtia yapmak” olduğu vurgulanıyor.

Hem Simplex hem de Broxus, kaç kullanıcının hizmeti seçtiğini ve hem BTC'de hem de ETH'de ne kadar işlem gerçekleştirildiğiyle ilgili ayrıntıları paylaşmayı reddetti.

 Button Wallet şu anda Telegram üzerinden kripto alımını da sunuyor. Rekabetçi açıdan, Broxus temsilcisi “Önemli ölçüde daha iyi kullanıcı arayüzü, uygun satır içi mod, faturalar ve kuponlar, anında transferler, GRAM'ın yerel desteği ve diğer birçok müşteri odaklı özellikler bulunuyor” açıklamasında bulunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ