Suudi Arabistan Prensi Muhammed bin Salman, bir dijital para birimi planı dahil olmak üzere ortak politika önlemlerini görüşmek üzere dün resmi ziyaret için Birleşik Arap Emirlikleri'ne geldi.

Bu İki Ülkenin Liderleri Dijital Para Konusunda Anlaştı

Suudi Arabistan Prensi Muhammed bin Salman, bir dijital para birimi planı dahil olmak üzere ortak politika önlemlerini görüşmek üzere dün resmi ziyaret için Birleşik Arap Emirlikleri'ne geldi. Her iki ülke de bankacılık kullanımı için müştereken çıkarılmış dijital para birimini planlamakta.

Liderler dört yeni politika ortaklığı konusunda anlaştılar

Her iki ülkenin liderleri dört yeni politika ortaklığı üzerinde anlaşma sağladı ve ortak olarak yayınlanan kripto para birimi de dahil olmak üzere yedi stratejik girişimi gözden geçirdiler.

Dijital para birimi iki ülke arasında bankalar arası ticareti kolaylaştırmayı amaçlamakta. Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası ve Suudi Arabistan Para Kurumu, bu kripto para biriminin Ocak ayındaki ayrıntılarını açıkladı.

Dijital Para Birimi “Aber” Bankacılık Kullanımıyla Sınırlı

 Ortak geliştirilen kripto para birimi Aber, genel halka verilmeyecek. Dijital para birimi, dağıtılmış muhasebe teknolojilerini kullanan “uzlaştırmaya dayalı ve iki ülkedeki sınırlı sayıda bankanın münhasır kullanımı” odaklı finansal anlaşmalar ile sınırlı olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ