Vizyonerler, Kaliforniya'daki 150 yıllık hayalet bir kasaba olan Cerro Gordo'yu satın aldı. Terk edilmiş maden kasabasını bir kripto ve blok zinciri cennetine dönüştürmeyi planlıyorlar.

Bu İki Vizyoner Bitcoin Madenciliği İçin Terkedilmiş Bir Bölgeyi Satın Aldı

Vizyonerler, Kaliforniya'daki 150 yıllık hayalet bir kasaba olan Cerro Gordo'yu satın aldı. Terk edilmiş maden kasabasını bir kripto ve blok zinciri cennetine dönüştürmeyi planlıyorlar.

İki yatırımcı, 2018'in ortalarında Cerro Gordo kasabasını 1.4 milyon dolara satın aldı. Bir CNBC haberinde, Kaliforniya, Los Angeles'ın yaklaşık 200 mil kuzeyinde bulunan Cerro Gordo, 150 yıllık bir hayalet kasaba olarak nitelendiriliyor. Cerro Gordo, Ölüm Vadisi Milli Parkı'nın yakınında, Owen Vadisi'nin Inyo Dağları'nın kenarında yer almakta.

Bitcoin Olarak Ödeme

Girişimcilerin amacı, eski maden kasabasının havasını koruyarak Cerro Gordo'yu modern bir seyahat hedefine dönüştürmek. Tabii ki, turistler Bitcoin ve diğer kripto para birimleri cinsinden ödeme yapabilecektir.

Gerçekten de, Taylor ve Brent’in vizyonu, Cerro Gordo’yu, ziyaretçilerin mal ve hizmet ticareti yapabilecekleri kripto topluluğunun cenneti haline getirmek için Bitcoin ve blockchain teknolojisini kullanacak.

Girişimciler ayrıca yaklaşık 1100 metre derinlikte eski bir maden ocağında bir kripto madenciliği merkezi kurmayı planlıyorlar.

Ayrıca, Taylor ve Brent, yenilikçi su koruma teknolojisini tanıtmayı ve gerekli enerjiyi güneş enerjisinden ve diğer yenilenebilir enerji kaynaklarından elde etmeyi planlamaktadır.

Kripto Para Madenciliği

Bitcoin fiyatlarındaki dalgalanmalara ve kripto paraların % 80'inden fazlasının mayınlı olmasına rağmen, girişimciler hala kripto madenciliğini kazançlı bir işletme olarak görüyorlar. Bu bakımdan, dünyanın terk edilmiş ve uzak bölgeleri, vizyon sahibi yatırımcıların odağı gibi görünmektedir.

Örneğin, geçen yıl, BitRiver, Sibirya'da Bratsk yakınlarında bir maden çiftliği kurdu. Şimdi, BitRiver Rusya’nın en büyük Bitcoin madenciliği tesisi haline geldi. Bu girişimde, Rus milyarder Oleg Deripaska, kripto madenciliği teknolojisini en büyük Sovyet dönemi alüminyum tesislerinden biriyle birleştirdi.

Benzer şekilde, Dmitry Marichinev’in Rusya’daki Bitcoin madenciliğini artırmak amacıyla Rus Maden Şirketi (RMC), Karelya’daki Nadvoitsky Aluminium Smelter’i (NAZ) araştırdı.

Eski alüminyum fabrikalarını kripto endüstrisi merkezlerine dönüştürmek de ABD’nin ilgi alanına giriyor. Geçen Ekim ayında dünyanın en büyük kripto para birimi madencilik havuzunun işletmecisi olan Bitmain, Teksas, Rockdale’de 50 MW'lık bir maden işletmesi kurdu. Bitmain’in amacı bu çiftliği dünyadaki en önemli maden tesisi yapmak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ