Metaverse ile ilgili ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Metaverse ile ilgili ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Haberlerimiz bu defa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nden ‘’3 Boyutlu Kadastro Projesi’’ kapsamında kentlerin 3 boyutlu tapu ve kadastro bilgilerini Metaverse hazır hale getirmeye başlıyor.

Müdürlük proje kapsamında proje il olarak Amasya’yı seçmiş durumda. Amasya odaklı çalışma belirtildiğine göre yaklaşım 1 yıl sürmüş. Bu çerçevede havadan çekilen yüksek kaliteli fotoğraflarla şehir modelleri, kadastro ve tapu bilgileri ile yapı stokları  3 boyutlu hale getiriliyor. Çalışmanın sonucu olarak gayrimenkullerin değerleri ve adres bilgileri metaverse’e taşınmış oluyor.

Projenin tüm Türkiye’ye yayılması bekleniyor. Uygulama ile bir arazi veya yapı satın alınacağı sırada bütün bilgileri alıcıya sunacak. Ayrıca fiziki durumu da çok rahat bir şekilde görüntülenecek.

Projenin ilk olarak Amasya’da tamamlanmasının ise çeşitli sebepleri bulunuyor. Öncelikle Amasya yapı stokunun tescili açısından yüksek bir il. Ayrıca il olarak da toplu ve kolay çalışabilir bir alana sahip.

Bu gelişmeden anladığımız kadarıyla yakın bir zamanda Tüm Türkiye arazileri ve gayrimenkullerinin metaverse’e taşınacağını ifade edebiliriz. Bakalım yeni teknolojik gelişmeler bize daha hangi faydayı sunacak?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ