Bitcoin’in 4000 $ 'ın altındaki son baskısı, dijital pazar endüstrisinde hissedilen düşüş dalgalanma etkisi yarattı.

Bitcoin’in 4000 $ 'ın altındaki son baskısı, dijital pazar endüstrisinde hissedilen düşüş dalgalanma etkisi yarattı.

Dünyanın en büyük kripto para birimi, 2019'un başından beri ilk kez bahsi geçen aralıkta batırıldı ve Ethereum, XRP ve Litecoin gibi varlıklar da bunu izledi. Her ne kadar Bitcoin değerlemesi yazım sırasında 5400 $ 'ın üzerine çıkmış olsa da, temel bir metrik önemli bir fark gösterdi.

Coinmetrics’in son analizine göre, Bitcoin’in yüzde 45 düşüşünün ardından, varlığın MVRV endeksi tarihte dördüncü kez 1’in altına düştü. MVRV oranı, Piyasa Değeri (Piyasa Değeri) ile Gerçekleşen Değer arasındaki bir karşılaştırmadır; burada gerçekleşen değer, kayıp BTC koinleri ile gezinme için kullanılan varlıklar arasında bir ayarlama oluşturur.

1'in altındaki düşüş büyük bir düşüş senaryosunun altını çizmesine rağmen, analitik platformu, taşkınları daha düşük bir fiyata daha yüksek miktarda Bitcoin biriktirmek için açabileceğini belirtti.

Bununla birlikte, MVRV'deki büyük bir düşüş, sadece yüzde 3 oranında düşen gerçekleşen değer tarafından karşılıksız kalmamıştır.

Gerçekleşen değerdeki küçük düşüşün, uzun vadeli avcıların şu anki düşüşten etkilenmediğini ve fiyat hareketinin şu anda piyasadaki yeni yatırımcılar tarafından yönlendirildiğini öne sürüyor.

MVRV oranının yanı sıra, Bitcoin'in SOPR endeksi de 1'in altına daldı, bu da piyasanın toplam karlılığının yazım sırasında daha olumsuz tarafta olduğunu öne sürdü.

1'in altına düşen Harcama Çıktı Kâr Oranı, trader'ların Bitcoin'lerini satarken ortalama olarak bir zarara uğrayacaklarını gösterdi.

Geçmişte, pazarda, boğa piyasası sırasında piyasanın genellikle 1'in altındaki SOPR değerini düzelttiği ve bu durumun bir ralli sırasında tüccarların güvenini artıracağı gözlemlenmiştir.

 SOPR ve MVRV oranının hareketi, yazılırken piyasa bilgileri geliştikçe trendin tersine çevrilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte, bu göstergeler hala düşüş eğilimindedir ve BTC'nin değerlemesi önümüzdeki birkaç hafta içinde daha düşük bir aralıkta birleşebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ