Yanıp sönen bir Bitcoin sinyalinden Ethereum ağındaki merkezi olmayan finansmanı genişletmeye yönelik bir baskıya kadar kripto para dünyasında meydana gelen son dakika gelişmelerine bir bakalım.

Yanıp sönen bir Bitcoin sinyalinden Ethereum ağındaki merkezi olmayan finansmanı genişletmeye yönelik bir baskıya kadar kripto para dünyasında meydana gelen son dakika gelişmelerine bir bakalım.

Bitcoin

Kripto veri şirketi Glassnode'daki bir analist, az bilinen bir Bitcoin göstergesindeki ani bir yükselişin, kripto tüccarlarının şu anda 2019'daki diğer noktalardan daha yüksek bir oranda kar elde edeceklerini öne sürdüğünü söylüyor.

Bitcoin’in ortalama harcanan çıktı ömrünün (ASOL) bir grafiği, 250 günden beri hareketsiz kalan Bitcoin’i göstermekte.

Rafael Schultze-Kraft'a göre, artış, tüccarların BTC'lerini borsaya çevirmek için harekete geçirebileceklerinin bir işareti. Rafael Schultze-Kraft konuyla ilgili olarak şöyle diyor:

“Bugün Bitcoin Ortalama Tüketim Çıktı Ömrü'nde (ASOL) büyük bir artış var.

Bu yıl gördüğümüz en yüksek seviye. Saatlik grafikte, 250 gün kadar eski bitcoinler taşınıyor. Bu, fiyatın 4 bin dolar olduğu Mart ayı ortasına karşılık geliyor. Burada kar almak mı gerekiyor? ”

Günlük analist Josh Rager, aşağı yönde daha büyük bir kaymayı önlemek için BTC'nin 8 bin 325 doların üzerinde kalması gerektiğini ifade ediyor ve şöyle diyor:

“[Grafik] 8 bin 370 dolarlık alanda bir sıçramayı gösteriyor. Bu alan önceki aralık boyunca direnç gösterdi.Bu alanın, haftalık olarak 8 bin 350 doların altında kalması gerektiğini düşünüyorum, bence, daha aşağı yönlü sonuçlara yol açacak. Şu anda, aylık olarak her zaman dilimi çirkin görünüyor."

Ethereum

Forte'ye göre, Ethereum merkezli merkezsiz finans (DeFi) platformu Compound, risk sermayesi devi Andreessen Horowitz'in önderlik ettiği bir finansman turunda 25 milyon dolar fon topladı.

Compound, insanların Ethereum'u, stablecoinler şeklinde dağıtılan borçlanma sermayesine teminat olarak kullanmalarını sağlayan, merkezi olmayan bir kripto kredi verme platformu.

Kurucusu Robert Leshner, Compound'un artık platformunda 150 milyon dolar değerinde bir varlığa sahip olduğunu ve hizmeti sıradan insanlara daha erişilebilir hale getirmek için yeni yatırımlarını kullanmayı planladığını ifade ediyor.

DeFi, geleneksel finansal enstrümanları şirketler veya hükümetler tarafından kontrol edilmeyen merkezi olmayan bir alternatifle değiştirmek için tasarlanmış durumda.

Ripple ve XRP

Brezilya ödemeleri girişimi BeeTech Global, müşterilerine nasıl tasarruf edeceklerini göstermek için Ripple’ın sınır ötesi ödeme sistemi kullandığını şu anda açıklıyor.

Şirketin baş strateji sorumlusu Alexandre C.R. Liuzzi, Euro Bölgesi'nde havale yapmak için Swift'den daha hızlı olacak şekilde tasarlanan teknolojiyi kullandığını söylüyor.

“Ripple ile farklı raylar arasında entegrasyon sürecini standartlaştırdık ve yerleşimde verim artışı sağladık.Müşterilerimize işlem ücretlerinde 14 milyon dolardan fazla tasarruf sağlıyoruz. Yurtdışında okuyan çocuklarına para gönderen aileler ve ana gelir kaynağı ihracattan gelen küçük işletmelerden bahsediyoruz. Bu onlar için çok büyük bir gelişme. ”

BeeTech'in Ripple’in XRP’li İsteğe Bağlı Talep Likidite’sini araştırdığı konusundaki söylentiler aylarca sürdü, ancak şimdiye kadar şirket teknolojiyi test etmeyi planlayıp planlamadığı konusunda resmi bir açıklama yapmadı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ