Çinli bir EOS tabanlı cüzdan uygulamasının kapandığı bildirildi ve kullanıcı fonlarında 52 milyon dolarlık erişilemez kaldı.

Bu Kripto Cüzdanı Kapandı – 52 Milyon Dolarlık Fona Ulaşılamıyor

Çinli bir EOS tabanlı cüzdan uygulamasının kapandığı bildirildi ve kullanıcı fonlarında 52 milyon dolarlık erişilemez kaldı.

Yerel bir habere göre, kullanıcıların EOS depozitoları için yüksek getiri vaat eden bir cüzdan uygulaması olan EOS Ecosystem, platformu kapattı ve içerik oluşturucularının yaklaşık 52 milyon dolarlık kullanıcı fonuyla kaçtığı görülüyor.

Pazartesi günü, yatırımcılar EOS Ecosystem'ın uygulaması aracılığıyla hesaplarına erişemediklerini bildirdi. Çin blockchain medya kuruluşu ChainNews'e göre, fonların çoğu da hizmetin hesabından kaldırıldı.

Geliştirme stüdyosu Block.one, 2018'de açık kaynaklı blockchain yazılımı EOSIO'yu piyasaya sürdüğünden beri, birçok şirket blockchain'in yerel kripto para birimi EOS'u etrafında merkezlenmiş yatırım dolandırıcılığı gerçekleştirdi. Örneğin, EOS Vote, EOSCUBE ve EOSFIN'in hepsi hileli platformlar olduğunu ortaya çıkardı.

 ChainNews daha önce EOS Ecosystem'ın iddia ettiği gibi bir EOS node’u olmadığını ve bir piramit şeması çalıştırdığını bildirmişti. 2019 yılında, proje 33 milyondan fazla EOS tokenını (basın zamanında yaklaşık 81 milyon dolar) içeren bir piramit şeması yürüttüğü için Çin'in Tengzhou'daki yerel bir mahkemede dava açıldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ