Venezuela merkezli borsa Criptolago, kripto kullanıcılarının internete bağlı kalmadan Bitcoin (BTC) göndermelerine izin veren yeni bir hizmet sunuyor.

Bu Kripto Para Borsası, Bitcoin Göndermek için Yeni Bir Yol Buldu - İnternet Gerekli Değil

Venezuela merkezli borsa Criptolago, kripto kullanıcılarının internete bağlı kalmadan Bitcoin (BTC) göndermelerine izin veren yeni bir hizmet sunuyor.

Kripto işlemlerini kısa mesajla destekleyen servis, Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolás Maduro’nun harekete geçme çağrısına yanıt olarak 6 Nisan'da başlatıldı. ABD yaptırımları, hiperenflasyon, giderek büyüyen bir ekonomi ve politik baskı nedeniyle Maduro, yönetiminin 2018 yılının Şubat ayında başlattığı tartışmalı hükümet tarafından çıkarılan dijital para birimi olan petro ile çalışabilecek çevrimdışı ödeme sistemleri için yol arıyor.

Criptolago'ya göre,

"Cumhurbaşkanımızın yönergeleri takip ederek Nicolas Maduro ve kripto ülkemiz için SMS ile yapılan yeni ödemeler ile tüm Venezuela halkının Petro'da çok pratik bir şekilde işlem yapma olanağını açtık."

Criptolago’nun yeni SMS tabanlı ödeme sistemi, petro, BTC, Litecoin (LTC), Dash ve Venezuela kripto bankası Glufco'nun tokenı da dahil olmak üzere platformdaki tüm kripto para birimlerini destekliyor.

Servis aynı zamanda ulusal fiat para birimi olan bolivarın internet bağlantısı olmadan aktarılmasını da sağlıyor.

 Borsa, yeni hizmetin nüfusun yaklaşık % 30'unun internete erişimi olmadığı ülke için bir nimet olacağını umuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ