Kripto para birimi borsası Coinfloor, İngiltere Finansal Davranış Otoritesi tarafından lisanslanmış bir borsa. Platformunda Ethereum’a da yer veriyor.

Bu Kripto Para Borsası Ethereum’u Delist Ediyor

Salı günkü haberi yayınlayan Coinfloor, 2020'den itibaren yalnızca bitcoin (BTC) ve dünyanın en büyük kripto para birimi ile ilgili finansal hizmetlere odaklanacağını söyledi.

Coinfloor'un kurucusu ve CEO'su Obi Nwosu, Bitcoin’in “enflasyonu kanıtlayan” kripto para birimi olduğunu ve “eksiz “en iyi para biçimi” olma potansiyeline sahip olduğunu vurguluyor.

Ethereum Neden Delist Ediliyor

2013 yılında kurulan Coinfloor'un Hard Forkların belirsiz geleceği ve dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi için gerekli teknik desteğe sahip olmaması nedeniyle Ethereum’u delist ettiği ifade ediliyor.

Ethereum, platformun 2.0 versiyonunu gelecek yılın başlarında piyasaya sürmeyi planlıyor ve bu da ağı proof of work algoritmasından proof of stake algoritmasına geçirme sürecine başlayacak.

Nwosu CoinDesk'e yaptığı açıklamada, Ethereum’un platform güncellemesinin “tamamlanması yıllar alabilir” ve operasyonun karmaşıklığının “bir süre boyunca iki ethereum çalışmasının olabileceği anlamına geliyor” vurgusu yapıyor.

Coinfloor daha önce de Bitcoin Cash'i delist etmişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ