Singapur merkezli kripto para birimi borsası Bybit, türev ürün grubuna Tether (USDT) kalıcı sözleşmeleri ekliyor.

Bu Kripto Para Borsası Tether Odaklı İki Yönlü Margin Ticareti Sağlıyor

Singapur merkezli kripto para birimi borsası Bybit, türev ürün grubuna Tether (USDT) kalıcı sözleşmeleri ekliyor.

Çarşamba günü başlayan sözleşmeler, iki yönlü işlemler için hem teklif hem de takas para birimi olarak piyasadaki en büyük stabilcoin'i kullanacak ve böylece trader'ların hem long hem de short pozisyonları aynı anda ve farklı kaldıraç seviyelerinde tutmasını sağlayacak.

Firma, tüm karlar, zararlar ve hesap bakiyeleri USDT olarak belirlenecek ve tüccarların USDT kullanarak yatırım kararları almasını daha kolay ve ucuz hale getireceğini söylüyor. Bir stablecoin kullanımı, sabitlenmemiş kripto para birimlerinin getirdiği volatiliteyi de ortadan kaldırır.

USDT kalıcı sözleşmeleri, temel spot piyasaları artan kaldıraç kullanarak çoğaltmaya çalışır. Bybit’in bitcoin cinsinden mevcut sürekli sözleşmelerine benzer şekilde, USDT sözleşmelerinin de son kullanma tarihi olmayacak ve fiyat temel endekse eklenecektir.

Diğer sözleşmelerde, bir tüccar birden fazla para biriminde hesap bakiyeleri tutmalıdır çünkü karlar ve zararlar sözleşmenin altında yatan para birimi cinsindendir. Teminat çağrısı alırlarsa, sözleşmenin altında yatan ilgili varlığı kullanarak marjlarını doldurmak anlamına gelir.

 Yeni USDT kalıcı sözleşmeleriyle, hesaplarında gerçekleşmemiş kardan yararlanmak için çapraz marj kullanmak isteyen yatırımcılar için süreç daha basitleştirildi. Bybit, bu karın mevcut diğer pozisyonlar için olduğu kadar diğer sözleşmelerde de tamamlayıcı margin olarak kullanılabileceğini söylüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ