Yeni bir gelişme Avrupalı düzenleyicilerin ABD SEC ile birlikte borsayı soruşturduğunu ortaya koydu.

Bu Kripto Para Borsasını Artık Tüm Avrupa Araştırıyor

Yeni bir gelişme  Avrupalı düzenleyicilerin ABD SEC ile birlikte borsayı soruşturduğunu ortaya koydu. Binance'in Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yakın zamanda suçlanması, Avrupalı yetkililer arasında bir tepki zinciri başlattı.

Avrupa Binance’i soruşturuyor

Protos'tan gelen son raporlar, SEC'in bir süredir Binance'in faaliyetleriyle ilgili olarak çeşitli Avrupa makamlarından aktif olarak bilgi talep ettiğini ortaya koydu. Bazı ülkeler SEC'in iddianamesine yanıt olarak çoktan adım atmış olsa da, diğerleri hala davanın inceliklerini değerlendiriyor. Ayrıca SEC'in bilgi taleplerine henüz uymadı.

Bu arada haber, şirketin Kıbrıs'taki Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları (VASP) kaydını geri çektiğini ve gerekli lisans eksikliği nedeniyle Hollanda'da hizmet sunmayı bıraktığını duyurmasından kısa bir süre sonra geldi.

Bu kararlar, Binance'in Avrupa Birliği'ndeki (AB) kripto borsalarına ve hizmet sağlayıcılarına daha katı kurallar getirecek olan Kripto Varlıkları Piyasası (MiCA) düzenlemelerine hazırlandığı sırada alındı.

Binance'in Avrupa ağını çözmek

Binance'in operasyonlarında gözlemlendiği gibi, bilginin birden fazla ülke üzerinden kapsamlı bir şekilde katmanlaştırılması ve dağıtılmasının Avrupa ağını etkilediği bildirildi. FTX'e benzer şekilde, dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance'in çeşitli Avrupa ülkelerinde çok sayıda firması bulunmaktadır.

Dikkat çekici bir şekilde Binance, bazı Avrupa ülkelerinde kripto borsası olarak faaliyet göstermek için lisanslar aldı. Örneğin, Fransa ve Kıbrıs gibi ülkelerde lisanslar almış ve hizmetlerini bu yargı alanlarındaki müşterilere sunmasına izin vermiştir.

Ayrıca, Binance'in yan kuruluşu MoonPay, İspanya'da faaliyet göstermekte ve kripto para birimleriyle ilgili ödeme hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, Binance'in İngiltere, İrlanda ve Malta da dahil olmak üzere diğer Avrupa ülkelerinde kayıtlı veya kayıtlı kuruluşlara sahip olduğu bildirildi.

Gelir açısından, Binance'e bağlı bazı şirketler nispeten küçük dilimler beyan ederken, diğerleri önemli ölçüde daha yüksek gelir rakamları bildirmiş ve rakamlar yılda yüz milyonlarca Euro'ya ulaşmıştır.

Binance'in bağlı şirketlerine, şirketle ilişkili bir kişi olan Guangying Chen tarafından verilen kredilerin varlığı da Binance'in faaliyetlerinin karmaşıklığına ve şeffaf olmamasına katkıda bulunmuştur.

Bir şirket ile hissedarı arasındaki bu tür borç verme düzenlemeleri nadir değildir. Ancak fon akışını izlemeyi ve kuruluşun genel mali yapısını anlamayı daha zor hale getirebilir. Bu durum düzenleyicileri büyük ölçüde firmanın durumu konusunda şüpheci hale getirmiş durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ