Estonya merkezli borsa BitBay’in kullanıcıları, platformun 18 saatten fazla çevrimdışı kalmasının ardından güvenlik ihlalinden şüpheleniyor.

Bu Kripto Para Borsasının 18 Saatlik Kesintisi Korkutuyor

Estonya merkezli borsa BitBay’in kullanıcıları, platformun 18 saatten fazla çevrimdışı kalmasının ardından güvenlik ihlalinden şüpheleniyor.

26 Mart'ta BitBay, harici servis sağlayıcısıyla ilgili bir ağ sorunu ile uğraştığını açıklayan bir tweet yayınladı. Borsa sorunu çözmek için çalışırken müşterilerden kesinti sırasında sabırlı kalmaları istendi. BitBay'in 18 Saatlik Kesintisi Büyüyor.

Kullanıcılar kesintiye hızlı bir şekilde yanıt verdiler, bazılarının borsada güvenlik ihlali olduğu ya da katlanma tehlikesi olduğu yönünde spekülasyonlar yapıldı.

BitBay dört saat sonra kullanıcılara sorunun “başlangıçta düşündüğümüzden daha karmaşık” olduğunu söyleyen bir güncelleme yayınladı. Borsa ayrıca, işlemlere erişmeden platformu başlatma fikrini sundu ve kullanıcılara önceki teklifleri iptal etme fırsatı verdi.

BitBay, Facebook üzerinden canlı bir yayın yaparak müşterilerin artan endişesine cevap verdi. Borsa, “tüm fiat ve kripto fonları güvende” yorumlarında bulundu.

 27 Mart'ta 02:56 UTC'de, borsa nihayet tekrar çevrimiçi olduğunu bildirdi ve işlemler sabahın ilerleyen saatlerinde devam edecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ