Kripto para yatırımcıları sürekli olarak bir sonraki büyük şeyi arıyorlar.

Bu Kripto Para Projesine Dikkat - Topluluk Dolandırıcılık Diyor

2017 pump hareketinde öğrenilen şeylerden biri, FOMO'nun orman yangını gibi yayılabileceği ve bir kripto varlığının pratik olarak sebepsiz bir şekilde dalgalanabileceğidir. HEX şu anda çok dikkat çekiyor, ancak hepsi göründüğü gibi olmayabilir.

Kripto Para Topluluğu HEX Projesine Kızgın

Proje, bankalar tarafından geleneksel olarak sunulan sabit mevduat faiz ödeme servisine benzer şekilde, blok zinciri sertifikası (CD) olarak tanımlanmakta. Açık sözlü proje kurucusu Richard Heart, son zamanlarda oldukça vokal hale geldi, platform oldukça fazla eleştiri ve tartışma üretti.

Proje şüpheli bir etiği olan devasa bir piramit şeması olarak tanımlanmış durumda. Temel olarak token sahipleri, toplam arzın ne kadarının değerlendirildiğine bağlı olarak, potansiyel olarak büyük kazanç getirileri için onları yeniden değerlendirebilecek.

Heart, bankalara ve bitcoin'e saldırarak kripto parayı şiddetle savundu. HEX geçen hafta canlı yayına girdi ancak sözleşmesindeki işlemlerin çoğunluğunun parasal bir değeri yoktu, çünkü anlık görüntü başlangıçta kripto para birimini boşuna bıraktı.

Tıpkı bir piramit şeması gibi, HEX'in tepedekileri, yani kurucuyu zenginleştirmesi muhtemel olan ayrıntılı bir referans sistemine sahip. Bunun 50 hafta devam edeceğini ve sonrasında oluşturulan Tokenların hepsinin dağıtılacağını iddia ediyor.

HEX'i almak için katılımcılar, tekrarlayan günlük açık artırma işlevi gören “Benimsenme Yükselticisi” olarak adlandırılan Ethereum'u göndererek satın alabilirler. Etkili bir şekilde HEX için ETH ticareti yapıyorlar.

Onları almanın başka bir yolu daha var ve bir BTC başına 10.000 HEX tokenı almak için bir katılımcının cüzdan adresinde saklayarak ne kadar bitcoin tuttuğunu ortaya koymak.

Şu anda, henüz yeni dolaşmaya başlayan tokenlar hakkında fiyat verisi bulunmuyor.

Sahibini Zenginleştirmek mi?

Avukat Stephen Palley, ETH yatırımlarını iade etmediğini belirten şemayı tanımlamak için mevduat sertifikasının kullanılmasını sorguladı.

The Block’ta yazdığı bir bir makalede, Palley bu analojiyi hazırladı;

“Dolar karşılığında kum aldığınız bir banka CD'si hayal edin ve fazladan kum elde etmek için kumu kullanabilirsiniz, ancak asla paralarınızı geri alamazsınız?”

Avukat arkadaşım David Silver, görüşmeci Peter McCormack'e ve kaybolan Ethereum'la ilgili sorularını destekledi.

Yeni bir ortam, bu tokenı lansmanı başarılı olursa Richard Heart'ın ne kadar zengin olacağına dair daha fazla ayrıntı ortaya koyan projeye de girmiştir. ETH HEX almaya gönderildiğinde, aslında “köken adresi” olarak adlandırılan bir şeye gider.

Sözleşme belgesindeki küçük baskıda ve protokole kodlanmış olarak, tüm ödemelerin tamamının neredeyse yarısına sahip olacağı anlamına gelen tüm bonus ödemelerin bir kopyası olan Heart'ın sahip olduğu HEX adresini veren bir cümle bu.

Rapor, Heart’ın ETH’de 100 milyon doların üzerinde bir para kazanacağını ve ilk yılın ardından tüm HEX’lerin % 45’ini kontrol edeceğini iddia etmeye devam ediyor. Ayrıca sözleşmeyi imzalamaması veya erken bitirmemesi için bir takım cezalar bulunuyor bu ceza ücretlerinin % 50'si de bu “adres” e girmekte.

Bonus ve havale programları, platformun tamamının kurnaz bir şekilde çok varlıklı olmasını sağlamak için kurnazca tasarlandığı fikrini gizlemek için dile getirilmiş gibi görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ