INX Ltd., potansiyel olarak blockchain sektöründeki bir şirketin en büyük kayıtlı menkul kıymet satışı olan 130 milyon $ 'lık halka arz (IPO) için hazırların son aşamasına geldi.

Bu Kripto Şirketi 130 Milyon Dolarlık Halka Arzla Geliyor

INX Ltd., potansiyel olarak blockchain sektöründeki bir şirketin en büyük kayıtlı menkul kıymet satışı olan 130 milyon $ 'lık halka arz (IPO) için hazırların son aşamasına geldi.

Kripto para birimi ve menkul kıymet token borsasının başlatılması, halka arz için Nisan ayı başlangıç tarihini hedefliyor. Kaynaklar, INX'in başlangıçta Ocak ayında başlaması beklenen potansiyel yatırımcılara bir tanıtım gezisi olarak bilinen bir dizi sunum başlatmak üzere olduğunu söyledi. Şirket, halka arz için baş yüklenici olarak hareket etmesi için bir Avrupa yatırım bankası kiraladığını söyledi.

INX, tarihinin büyük bir kısmı için kripto endüstrisini tanımlayan “affet, yalvarma, izin isteme” uygulamalarından kaçınan olgun, dürüstçe uyumlu bir borsa olarak konumlandırıyor. Tokenlarının yatırım olmadığını ya da sadece varlıklı yatırımcılara satarak menkul kıymet kanunlarından muafiyet talep ettiğini belirten ilk kripto para tekliflerinin (ICO) aksine INX, kamuoyunu talep edebilmesi için SEC'e kaydoluyor. Süreç şirketin iki yılını aldı.

Uyumluluktan şüphe duyan şirket, merkezini Cebelitarık'ın blok zinciri dostu yargı yetkisinden New York'a taşımayı planlıyor, INX Pazartesi günü güncellenen izahnamesinde açıklandı. Bu, sakinlere hizmet etmek için bir devlet BitLicense'ı almak zorunda kalacağı anlamına geliyor ve durumdan haberdar olan insanlar, bir tane almak için New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) ile görüşüyor.

Bu, bir toplum gözetiminden MIT'e geçişin düzenleyici karşılığıdır. Düzenleyici kaynaklar ajansın başvuruları hızlandırmak için bir ekip oluşturduğunu söylemesine rağmen, New York Finansal Hizmetler Departmanı'nın (NYDFS) 2015 yılında düzenlemesini tamamlamasından bu yana sadece yaklaşık 20 BitLicens verildi. Kraken ve ShapeShift dahil olmak üzere borsalar New York'ta iş yapmayı bıraktı ve lisansın gereksinimlerini zahmetli olarak nitelendirdi ve NYDFS son zamanlarda kurallarını yeniden değerlendirmeye başladı.

Oyuncular

Halka arzdan elde edilen gelir, INX Digital olarak bilinen bir kripto borsasının ve menkul kıymet tokenı  platformu INX Securities'in lansmanını finanse edecek. Hazırlıkta, INX birkaç ortağı sıraladı.

Örneğin, INX, borsaya aşina olan kişiler, borsa müşterileri adına dijital varlıkları saklama altına almak için Anchorage ve BitGo'ya dokundu. Anchorage katılımını onayladı ve INX SEC dosyalamasında BitGo adını verdi.

Ayrıca, Tokensoft teknik ve danışmanlık hizmetleri vermektedir ve Quantstamp, dosyalamaya göre borcun akıllı sözleşme kodunu denetleyecektir.

Kaynaklara göre INX’in tokenı kendi menkul kıymet token platformunda ve diğer borsalarda listelenecek.

INX’in tokenları, şirketin kârından pay alacak ve iflas durumunda geri ödeme için hisse senedi yatırımcılarının önünde duracak; tokenlar ayrıca ticaret ücretleri için ödeme olarak kabul edilir.

 Bu arada, INX sekiz ABD eyaletinde para vericisi lisansı aldı, bu nedenle kripto borsasının rampa üzerinde fiat ve kriptodan kripto işlemlerine izin verileceği belirtildi.Borsa başlangıçta piyasa değeri ile ilk 10 tokenı listeleyecek ve dosyalamaya göre daha sonra diğer token ve türevlerini ekleyecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ