Londra merkezli bir kripto piyasası üreticisi ve tescilli ticaret firması olan Wintermute Trading, girişim finansmanı turunda "yedi haneli" bir miktar fon topladı.

Bu Kripto Şirketi Devasa Rakamlık Fon Toplama Turuyla Göz Doldurdu

Londra merkezli bir kripto piyasası üreticisi ve tescilli ticaret firması olan Wintermute Trading, girişim finansmanı turunda "yedi haneli" bir miktar fon topladı.

Blockchain.com Ventures, FBG Capital ve diğer melek yatırımcıların katılımıyla turu yönetti. Yeni sermaye ile Wintermute algoritmik platformunu geliştirmek ve takımını büyütmek istiyor.

Wintermute'un kurucu ortağı ve CEO'su Evgeny Gaevoy, The Block'a firmanın platformunun "% 100 tescilli" teknoloji üzerine inşa edildiğini ve geliştirilmesinin "henüz yeni olmayan kripto standartlarıyla değil, olgun piyasaların standartlarıyla" yapılacağını söyledi.

2017 yılında, geleneksel pazar üreticisi ve tescilli ticaret şirketi Optiver'den bir grup yönetici tarafından kurulan Wintermute, Binance, Coinbase, Kraken ve tabii ki Blockchain.com Exchange gibi önemli kripto borsalarına hizmet ettiğini iddia ediyor.

Blockchain.com'un kurucu ortağı ve CEO'su Peter Smith, “Wintermute ekibini Blockchain.com Borsasının ilk ortağı olma kapasitelerini yakından tanımaktan zevk duyduk. Sınıfının en iyisi olarak gördüğümüz yürütme yeteneklerinden etkilendik ve lider pazar yapma gücü olacağına dair inanç geliştirdik.”

Gaevoy, piyasa yapmanın ve yüksek frekanslı ticaretin “nakit akışı açısından zengin bir işletme” olduğunu ve Wintermute'un “ilk gün geliri olduğunu” söyledi. Mevcut gelir rakamlarını paylaşmayı reddetti, ancak “Organik olarak rahatça büyüyebiliriz, ancak büyümeyi büyük ölçüde hızlandırmak için bu turu yapmaya karar verdiler. ”

Gaevoy, Wintermute'un şu anda "denetlenen borsa hacimlerinin yaklaşık % 70'ini" kapsadığını ve önümüzdeki aylarda "% 90'a" yükseltmeyi planladığını da sözlerine ekledi.

Wintermute ayrıca blockchain projelerine de hizmet ediyor ve tezgah üstü (OTC) ticareti destekliyor. Gaevoy, gizlilik anlaşmaları nedeniyle blockchain projelerinin adlarını paylaşmayı reddetti. OTC planlarında, Wintermute'un “önümüzdeki aylarda önemli ölçüde” genişletmeyi planladığını söyledi.

Şu anda Wintermute için çalışan, çoğunlukla yazılım mühendisi olan 15 kişi var ve firma önümüzdeki 6 ay boyunca 5'ten fazla kişiyi işe almayı planlıyor.

Geleceğe baktığımızda Wintermute, A serisi fon toplama turuyla "2020'nin başlarında, 2021'in sonlarında, bitişik alanlarda projelerin gelişimini potansiyel olarak kapsayacak şekilde" gelişimini sürdürmeyi planlıyor.

 Wintermute'un B2C2, GSR, Jump Trading, Cumberland'ın DRW gibi rakiplerine karşı nasıl bir performans sergilediği görülüyor. Rekabet açısından Gaevoy, Wintermute'un "sektörde 50 yılı aşkın deneyimiyle kriptoda en deneyimli algoritmik ticaret ekiplerine" sahip olduğuna inandığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ