Bitcoin’in son zamanlarda önemli ölçüde değer kazanması gözleri metaverse Coin’lerine çevirdi.

Bitcoin’in son zamanlarda önemli ölçüde değer kazanması gözleri metaverse Coin’lerine çevirdi. Metaverse alanı Facebook’un ismini meta olarak değiştirmesiyle giderek popüler hale geldi. Bu popülerlik beraberinde birçok metaverse projesinin kripto para alanında öne çıkmasını sağladı.

Metaverse Coin’lerinden ilk dikkat çekeni Avaxtars oldu. Projenin önemli fiyat artışları gerçekleştirdiğini vurgulayalım. Değer kazanan bir diğer Metaverse Coin’i ise GENESİS oldu. Genesis World evrenine bu ay iki yeni gezegen daha ekleyecek.

Bu projelerin yanı sıra Rainicorn ve Ariva isimli projeler kripto para tutkunlarınca takip edilen projeler arasında yer alıyor. Ayrıca Highstreet isimli projeye de dikkat çekiliyor. Hatırlanacağı üzere Highstreet geçtiğimiz aylarda Amerika Birleşi,k Devletleri’nin en büyük borsası Coinbase tarafından listelenmişti.

Metaverse alanının büyümesini sürdürmesi kuşkusuz kripto para birimleri içerisinde metaverse ile ilgili olanları daha bir dikkate değer kılıyor. Ekosistem reel dünyadaki birçok şeyi sanal evrene taşıyor.

Geçtiğimiz hafta hatırlanacağı üzere Decentrlanad’da Paris Moda Haftası düzenlenmişti. Bu tür faaliyetlerin artması özellikle Z kuşağının ilgisini giderek bu alana taşıyor.

Önümüzdeki yıllar Metavese alanında birçok yeni mesleğin öne çıktığı zaman dilimleri olarak karşımıza çıkacak. Bu noktada yeni nesiller çok şanslı gibi görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ