CryptoQuant'ın verilerine göre, birçoğumuz katliam ve güvensizlik karışımı ile katliamı izlerken, birçok tüccar kurtulmuş olabilir. En son bitcoin çökmesi üç gün önce tahmin edilebilirdi. Nasıl mı? İşte böyle.

CryptoQuant'ın verilerine göre, birçoğumuz katliam ve güvensizlik karışımı ile katliamı izlerken, birçok tüccar kurtulmuş olabilir. En son bitcoin çökmesi üç gün önce tahmin edilebilirdi. Nasıl mı? İşte böyle.

Aşağıdaki tabloya bakarsanız, kilitlenmeden önce tüm büyük borsalara bitcoin girişlerinin hacmini görebilirsiniz. Tüm girişler, gerçek düşüşten tam üç gün önce 621.200 civarında blokta yükseldi. Bir öneri, bunun kitlesel satışları başlatan koordineli bir balina hareketi olabileceğidir.


Aslında, Blookroots.com'un kurucu ortağı Josh Rager gibi deneyimli kripto para tüccarları ve analistleri bile, bitcoin fiyatının düşük 7000 $ 'a düşmesinin “olası” olduğunu söylüyorlardı. Bu, BTC'nin borsalara akışını izleyerek öngörülebilen % 44'lük bir kripto çökmesinden sadece birkaç saat önceydi.

Bitcoin'in hareketinin bu toplu koordinasyonunun, düşüşün daha fazla insan tarafından fark edilmesinden sadece günler önce olması ilginçtir.

Çünkü kripto para biriminde ticaret ve yatırım yapmanın bize öğrettiği bir şey varsa, borsalara büyük bitcoin girişleri genellikle yaklaşan bir düşüşe işaret eder.

Dahası, görebileceğiniz gibi, bir grup balina tarafından bu dikkatli bir şekilde düzenlenen hareket, fonların bir süre oturmasına ve dramatik harekete geçmeden önce BTC fiyatının birleşmesine izin verdi. Bu nasıl tespit edilmedi?

 Bitcoin fonlarının, aynı anda girişlerde büyük bir artış gördüğü dört ana borsaya akışına bir göz atın. Gözünüzü 621.000 bloğunda tutmayı unutmayın. Girişler neredeyse tamamen aynı.

İşte BitMEx:

İşte Kraken:

Huobi

Binance


Son zamanlarda fiyat çöküşünden birkaç gün önce BTC borsalara girişi arttı. Bu, büyük sahiplerin kripto paralarını satmaya hazırlandığının bir işareti olarak alınabilir. Bunun gibi sinyaller, yatırımcılara dalgalanmanın geldiğini ve uygun bir şekilde hedge edildiğini gösteren risk göstergesi olarak alınabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ