Hollandalı kripto analisti PlanB, herkesin tost olduğuna karar verdikten sonra stok-akış modelinin neden hala devam ettiğini açıklıyor.

Bu Modele Göre Bitcoin (BTC) Fiyatı Hala 100.000 Dolara Ulaşabilir

Hollandalı kripto analisti PlanB, herkesin tost olduğuna karar verdikten sonra stok-akış modelinin neden hala devam ettiğini açıklıyor.

12 Mart, Bitcoin maksimalistleri için çok zor bir gündü. Piyasa değerine göre bir numaralı kripto para birimi, telaşlı bir yüzde 40 düşüş sırasında akla gelebilecek tüm destek seviyelerini parçaladı.

Bununla birlikte, stok-akış modelinin anonim yaratıcısı olan Plan B, bu duygu kayması kazasından sonra BTC'nin 100.000 dolara ulaşacağına hala ikna oldu.

Kolay Para Yoktur

Bitcoin'in geçmiş ve gelecekteki fiyat hareketlerini kıtlığına göre açıklamaya çalışan S2F modeli, tarihi doğruluğu nedeniyle ana yükseliş anlatılarından biri haline geldi. Bununla birlikte, madencileri Mayıs yarılanmasından sadece iki ay önce teslim olmaya zorlayan siyah kuğu kazası, görünüşte geçersiz kıldı.

Plan B, nefret dolu bir 'Plan C' tweet'inin fırtınasından kaçınmak için sessiz kalsa da, Bitcoin hala bantları içinde kalmayı başardığı için modelin geçerli kaldığını doğruladı.

Hollandalı analist ayrıca yatırımcıları aşırı fiyat dalgalanmaları olmadan yüksek getiri beklememeleri konusunda uyardı.

Farklı bir bakış açısı

Yazım sırasında, BTC 8,671 $’lık  S2F fiyatının çok altında işlem görüyor. PlanB, koinin fiyatının Mart ayında yukarıda belirtilen seviyenin üzerinde kalacağını öngördü; bu, Bitcoin'in 2013'ten bu yana en büyük fiyat düşüşünden sonra imkansız görünüyor.

Düşüş tarafında, BTC ayrıca 2019'un en yüksek 13.777 $ 'a pompalandığında modelin fiyatından çok saptı, ancak kimsenin aklına gelmedi.

 Ayrıca PlanB, 2020'de gerçekleşen bantların altında tarihi kırmızı noktaların olduğunu belirtti, ancak Bitcoin hala modelin etrafında salındığı sürece bu durum önemli değil.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ