Bu haftanın başlarında, analistler Bitcoin'in düşmeye başlamasını bekliyorlardı.

Bu haftanın başlarında, analistler Bitcoin'in düşmeye başlamasını bekliyorlardı. Kripto para birimi, beş hafta boyunca toparlanmaya başladıktan sonra, zirveye çıkmaya başlamıştı ve milyonlarca dolarlık long pozisyonunu tasfiye eden bir hareketle 6.800 dolara gerilemişti.

Ancak sadece birkaç gün sonra, BTC kademeli durma kayıpları nedeniyle BitMEX'te 70 milyon dolarlık short pozisyonları tasfiye ederek daha yüksek pump hareketi meydana geldi. Bu hamle Bitcoin'i 7.800 $ 'a getirdi ve analistleri tahtada daha fazla tersliğin olacağına ikna etti.

Bununla birlikte, ayılar sonunda kazanabilir, bir kripto analisti, kripto para biriminin orta vadeli bir grafikte "mükemmel" bir satış kurulumu kaydettiğini ve olumsuz tarafa yakın bir geri dönüş olduğunu ima etti.

Bitcoin Fiyat Sinyali Yakın Bir Geri Dönüşü Tahmin Edebilir

Kripto tüccarı “Moe” a göre, Bitcoin ve Ethereum'un dört günlük tablosu 26 Nisan'dan itibaren üzücü bir işaret bastı: Tom Demark Sırası - “9” mumları yakın veya trend tersine çeviren zaman tabanlı bir gösterge - mevcut mum üzerinde “9” mum oluşturuyor.

Bu, iki kripto para biriminin düşük ila yüksek 7.000 $ civarında herhangi bir yere kapanması durumunda, BTC ve ETH için geçerli dört günlük mumda “9” mumunun doğrulanacağı anlamına gelir.


Bu sadece bir ders kitabı satmak sinyali değil, aynı zamanda dört günlük bir “9” mum da Şubat ayında Bitcoin'in önceki orta vadede en yüksek seviyesini 500 $ olarak tahmin etti. Moe'nın söylediği gibi, “mükemmel bir satış kurulumu”.

Buna ek olarak, başka bir kripto tüccarı Bitcoin’in mevcut fiyatının üzerinde büyük bir direnç birleşmesi olduğunu tespit etti. Özellikle 7.900-8.100 dolarlık bölgeyi “çok ilginç” olarak işaret etti ve bu bölgedeki önemli teknik seviyelerin kümesine dikkat çekerek, boğaların mücadele edebileceği bir yer olduğunu öne sürdü.

Bu bölgedeki temel seviyeler aşağıdakileri içerir ancak bunlarla sınırlı değildir: 200 günlük üstel hareketli ortalama ve basit hareketli ortalama, 21 haftalık üstel hareketli ortalama, sipariş defteri direnci,% 61,8 Fibonacci Retracement, azalan üçgenin tepesi, ve hacim ağırlıklı ortalama fiyat.

Boğaların tersine hızla büyüyen bir durum var gibi görünüyor.

Birincisi, bir analist, Bitcoin, üst üste yapmak üzere olduğu gibi her hafta altı haftalık mum kazandığında, takip eden mum zamanın % 75'i yeşil olduğunu tespit etti. Bu, boğaların kripto para birimini daha yükseğe çıkarmak için hala ivme kazandığını düşündürür.

 Ayrıca, bir Bitcoin grafik uzmanı Nunya Bizniz, BTC’nin son fiyat hareketinin “BARR dip” ders kitabını bastığını gözlemledi. 2018'in sonlarında dibe işaret eden aynı oluşum.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ