VeChain'in PoA 2.0'ı, geleneksel blok zinciri mimarisinde olduğu gibi ölçeklenebilirlik ve blok kesinliği arasındaki dengeyi ele alacaktır.

Bu Nedenle VeChain, 2022 ve Sonrasında Blockchain Pazarına Liderlik Edecek – Proof of Authority 2.0

VeChain'in PoA 2.0'ı, geleneksel blok zinciri mimarisinde olduğu gibi ölçeklenebilirlik ve blok kesinliği arasındaki dengeyi ele alacaktır.
VeChain'in PoA 2.0'ı, One Bit Block Finality özelliği ile yeni nesil işletmelerin gereksinimlerini karşılayacak.
Blockchain teknolojisi, veri aktarımının güvenli ve merkezi olmayan bir şekilde gerçekleştirilme biçiminde tamamen devrim yaratıyor. Bununla birlikte, blok zincirinde giderek daha fazla kullanıcı yer aldığından, teknoloji ölçeklenebilirlik ve anında yerleşimler açısından zorluklarla karşı karşıya kalıyor.

Geleneksel blok zinciri mimarisiyle yapılan en büyük ödünleşimlerden biri, yüksek verim/ölçeklenebilirlik ile anında kesinlik arasında bir denge sağlamaktır. Yetki Kanıtı (PoA) 2.0 ile VeChain bu sorunu bir kez ve herkes için çözüyor gibi görünüyor. Son duyurularında VeChain Vakfı şunları söyledi:

Garantili veri kalitesiyle ölçeklenebilir herkese açık #blockchain sunma yeteneği, toplu kabulün anahtarıdır. #VeChain, DNV gibi dünyaca ünlü veri kalitesi güvence uzmanlarıyla yakın çalışarak gov'da çalışabilir. #Dijitalleşme ve #Sürdürülebilirliğin öncüsü olun.

Yetki Kanıtı 2.0 Neden Gelecek?

Sürdürülebilir blok zincirinin benimsenmesinin ortasında VeChain, fikir birliği mekanizmasını yükseltmek için çalışıyor. VeChain, PoA 2.0 protokol yükseltmesinin “onu işletmeler, hükümetler ve topluluk için önde gelen akıllı sözleşme platformu” haline getirmede önemli bir adım olduğunu kaydetti. VeChain Vakfı'nın açıkladığı gibi:

PoA 2.0, gelecekteki blok zinciri uygulamalarının taleplerini ve artan küresel talebi karşılamak için gereklidir. PoA, blok zincirinde daha önce hiç görülmemiş bir ölçekte yeşil teknolojiler ve iş kurma vizyonumuzu mümkün kılıyor.

Bu yılın başlarında Haziran 2022'de VeChain, One Bit Block Finality özelliğini açıkladı. Bu, VeChain'in aynı anda Nakamoto ve BFT konsensüsü olmak üzere ikili konsensüs modlarını çalıştırmasını sağlayacaktır. VeChain, Block Finality'nin modern blockchain sisteminin vazgeçilmez bir parçası olacağını söylüyor. Ayrıca belirli koşulları sağlayacak bloklar için mutlak bir güvenlik garantisi sağlanmasına yardımcı olur. Bu haftanın başlarında VeChain Vakfı şunları kaydetti:

PoA 2.0'ın üçüncü ve son aşaması olan VIP-220, AKA 'Finality with One Bit' #VeChainThor Mainnet'te uygulanması için tüm paydaşların oyları 20 Ekim 2022 olarak belirlendi! Buna, yeni merkezi olmayan oylama platformumuz VeVote'nin lansmanı eşlik edecek!

VeChain PoA 2.0 Nasıl Çalışır?

VeChain Proof-of-Authority 2.0, Nakamoto Konsensüsü ile Bizans Hata Toleransını birleştirir, çünkü her biri diğerinin zayıflığını ortadan kaldırır.

Bizans Hata Toleransı, temel olarak, dağıtılmış ağların, düğümlerin çoğunluğunun söyleyeceklerine bağlı olarak anlaşıp yürüttüğü bir mekanizmayı ifade eder. Ancak bu, sistemi düğümlerin kötü niyetli davranıp davranmadığına karşı duyarlı hale getirir.

Öte yandan Nakamoto Konsensüsü, blok zinciri ağının gerçekliğini doğrulayacak bir dizi kuraldır. Doğrulayıcı veya lider seçimini rastgele yaparak kötü niyetli liderler, yani Bizans Hata Toleransı sorununu çözer.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ