Perşembe günü 8.800 $ 'a kadar düştükten sonra Bitcoin, Satoshi Nakamoto'nun kripto paralarını tasfiye ettiği bu haftanın kabak tadı veren şok söylentisinden geri dönen 9.300 $' a hafif bir iyileşme yaptı.

Bu Önemli Seviyeyi Geçerse Bitcoin Neden 11.000 Dolara Taşınacak?

Perşembe günü 8.800 $ 'a kadar düştükten sonra Bitcoin, Satoshi Nakamoto'nun kripto paralarını tasfiye ettiği bu haftanın kabak tadı veren şok söylentisinden geri dönen 9.300 $' a hafif bir iyileşme yaptı.

BTC'nin tam gelişmiş bir boğa piyasasında olup olmadığını söylemek için çok erken olsa da, önde gelen bir tüccar, belirli bir teknik seviyeyi yakalayan Bitcoin'in 11.000 dolara yükselmesi için zemin hazırlayacağını söylüyor.

Bitcoin’in Geri Kazanımı Tek Tuş Seviyesinde

Bitcoin, bu hafta başında devam eden düşük seviyelerden yaklaşık % 5 oranında sıçramasına rağmen, kripto para birimi kilit destek seviyesinin altında kalıyor: 9.500 dolar, son birkaç ay içinde birden fazla bükülme noktası olarak hareket ediyor.

Popüler bir kripto para birimi ve döviz tüccarına göre, BTC günlük bir zaman diliminde seviyenin üzerinde kapanmayı başarırsa, yukarı doğru teyit edecektir.

“Bitcoin günlük destek buldu ve yükseliş trendini sürdürüyor. Kırmızı blok benim için kilit önem taşıyor, oradan reddedersek, Mart ayının en yüksek seviyesindeki dağılımı onaylayacağım ve çok daha düşük bir beklentim var. Kırmızı bloğu geri kazanabilirsek, 11 bin dolara kadar uzun bir geri çekilme arıyorum.”

Son günlerde bazı analistler, teknik ve temel işaretlerin kripto para biriminin yapabileceğini söylüyor.

Bloomberg Intelligence’in üst düzey emtia stratejisti Mike McGlone, kısa süre önce Bitcoin'in yakında 10.000 doların üzerinde işlem yapacağını belirten ve analistin yukarı doğru bahsettiği ilk bölümde teknik gereksinimi teyit eden üç temel eğilim belirledi. Eğilimler aşağıdaki şekilde:

Sürekli benimsenmeyi gösteren artan sayıda aktif BTC adresi vardır.

CME'de Bitcoin vadeli işlemlerine rekor miktarda açık pozisyon var.

Grayscale’in yönetim rakamı altındaki varlıklar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ