Kripto para birimi topluluğu, piyasalardaki son gerilemeden dikkat dağıtıcı bir şey arıyor ve oyunlarda sadece bir tane bulmuş olabilirler. Belki de bu yüzden yeni bir Bitcoin oyunu sosyal medyada çok dikkat çekiyor.

Bu Oyun Kripto Para Topluluğunu Sevindiriyor

Kripto para birimi topluluğu, piyasalardaki son gerilemeden dikkat dağıtıcı bir şey arıyor ve oyunlarda sadece bir tane bulmuş olabilirler. Belki de bu yüzden yeni bir Bitcoin oyunu sosyal medyada çok dikkat çekiyor.

“Oxygenjacket” kullanıcı adıyla geçen bir Reddit üyesi, Android'de “BitcoinMiner Platformer Game” olarak adlandırılan yeni “Bitcoin temalı mobil oyunu” açıkladı. Kendi kendine öğretilen bir oyun geliştiricisi olan Oxygenjacket, oyunu Google Play mağazasında yayınladı ve yakında App Store'da bulunacağına dikkat çekti.

İsmin ikinci kısmı olan Platformer Game, Google'a aslında teknoloji devinin iyi fikirlerinde kalmak için hayır olmayacak hiçbir BTC madenciliği olmadığını bildirmek için var. Teknik olarak, geliştirici gerçek bir Bitcoin madenciliği özelliği ekleyebilir, ancak kullanıcıların telefonlarından kazanabilecekleri miktarın şu anda inanılmaz derecede küçük olacağını söylüyor.

Bitcoin temalı oyunların denizinde sadece bir damla olsa da, sosyal medyada kripto para birimi topluluğuyla bir akor vurdu. Reddit'te, belki de hikayenin özü Bitcoin, yarasalar ve antagonist olarak bir bankacı içerdiği için düzinelerce yanıt aldı.

Gerçekten, neden bunu daha önce kimse düşünmemişti? Yarasalar, herkesi bu günlerde başlangıçta tutan koronavirüsün kökeni düşünüldüğünde ironik veya potansiyel olarak kasıtlı bir duruma işaret ediyor. Ve kripto para topluluğunun bu geliştirmeyi neden bu kadar çok sevdiğini görmek açık. Sonraki seviyelere yönelik planları arasında “bir ayı antagonisti etrafında dönen yeni bir ek hikaye ve patron” yer alıyor.  “İlk fikirler Peter Schiff'i ayı olarak görüyor.”

Oyuncular geribildirimleriyle hızlı bir şekilde cevap verdiler, oyunu çok beğendiler, aynı zamanda onu nasıl geliştireceklerine dair önerilerde bulundular. Örneğin, bir Reddit üyesi, kullanıcılara 1 BTC'ye ulaşana kadar daha fazla satoshi toplama yeteneği sunmayı önerdi.

Şimdilik, BTC fiyatı gerçek zamanlı olarak gösterilmiyor, ancak geliştirici “oyuna canlı bir bitcoin fiyatı uygulamayı, böylece fiyatı izlerken oynayabileceğinizi” düşünüyor. Şimdilik, kripto para piyasasının durumu göz önüne alındığında, oyuncular ve kripto para meraklılarının benzer şekilde bir süre için zararı unutabilmesi için bu özelliğe bağlı kalmak isteyebilir.

Bu arada, yüksek profilli bir oyun geliştiricisi, blockchain oyunlarını bir sonraki seviyeye taşıyor. Blockchain Game Partners, Gala Network adlı bir blockchain yakıtlı platform başlatmayı planlıyor. [VentureBeat] Oyunculara içeriklerinin sahipliğini vermek ve geliştiricilerin oyunları için uygun şekilde ödüllendirildiğinden emin olmak için blok zincirinin merkezi olmayan doğasından yararlanmak için tasarlanmıştır.

Eric Schiermeyer, Blockchain Oyun Ortaklarının dümeninde yer alıyor. Zynga'nın kurucu ortağı olan Schiermeyer, eski Facebook oyunu FarmVille'in arkasındaydı. Temmuz 2019'dan beri blockchain girişiminin başına geçti. Gala Network'ün FarmVille ile benzer özelliklere sahip olması bekleniyor. Schiermeyer, akılda blok zinciri yakıtlı oyunların yaygın olarak benimsenmesini sağladı ve VentureBeat'e şunları söyledi:

“İlk önce bir oyun olan ve uzak bir saniyede blockchain olan gerçek bir kitlesel pazar oyunu ile ilk olmak istiyoruz.”

 Blockchain tabanlı oyun, kripto para birimi topluluğu tarafından kitlesel çekicilik için en büyük potansiyele sahip kullanım örneği olarak savunuldu. Ancak eleştirmenler, bugüne kadar, blockchain oyunlarının kripto paraları itmek için eğlenceyi feda ettiğini söylüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ