PlusToken BTC fiyatının kanamaya devam etmesinin gerçek nedeni olabilir

Pazar uzmanı Jacob Canfield'a göre Güney Kore merkezli Bitcoin dolandırıcılığı PlusToken, Bitcoin düşüş fiyat hareketlerinden sorumlu olabilir.

Canfield, tarihteki en büyük Ponzi aldatmacalarından birini işleten kötü oyuncuların BTC'yi açık piyasaya sürdüğünde teknik analizlerin (TA) güvenilir olmadığını söylüyor.

En Büyük Kripto Dolandırıcılığı

PlusToken'in metodu aslında oldukça basitti - müşterilerine platformlarında kripto para depolamak için ilgi gösterdiler. Borsa karı ve madencilikten elde ettikleri gelirlerinin bir kısmını paylaşmaya söz verdi.

Elbette, bunların hiçbiri doğru değildi. PlusToken'ın, Blockchain Sleuth CipherTrace tarafından yayınlanan bir rapora göre, yatırımcılarından gelen dijital varlıklarda yaklaşık 2,9 milyar dolar çaldığı iddia ediliyor.

Görünüşte Daha Fazla Acı Söz Konusu

PlusToken ekibinin bazı üyeleri Haziran ayında Çin polisi tarafından yakalanırken, halen BTC varlıklarını satmaya devam edenler var. Özellikle, Bitcoin fiyatı polis baskınından sadece birkaç gün sonra düştü.

Uğursuz dolandırıcılık BTC'nin toplam dolaşımdaki arzının yaklaşık yüzde birini kontrol ettiği, yani daha fazla satış baskısı olacağı söyleniyor.

CoinStats verilerine göre, yazının yazıldığı sırada Bitcoin 7 bin 142 dolardan el değiştiriyor. PlusToken sahtekarları tarafından başlatılan yeni bir satış çılgınlığının ardından yüzde ikilik düşüş sanki bu durumu açıklar gibi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ