AnetaBTC, Bitcoin'i Cardano ağına getirmek için güncellenmiş bir yol haritası sunuyor.

Bu Proje Bitcoin

AnetaBTC, Bitcoin'i Cardano ağına getirmek için güncellenmiş bir yol haritası sunuyor.
Yol haritası, BTC sarma protokolünün AnetaBTC sitesinde tam entegrasyonunun 2023'ün ikinci çeyreğine kadar gerçekleşeceğini ortaya koyuyor.
AnetaBTC (merkezi olmayan bir protokol), BTC'yi Cardano ağına getirme konusundaki yol haritasını güncelledi. Firmanın misyon beyanı, birincil amacının tamamen merkezi olmayan bir Bitcoin sarmalayıcı protokolü olmak olduğunu belirtiyor. AnetaBTC'nin cNeta tokeni Cardano üzerine kurulu olsa da, protokolün herhangi bir blok zinciri ile doğrudan bir ilişkisi yoktur.

Proje, en güvenli blok zincirleri oldukları için esas olarak Ergo ve Cardano'ya odaklanıyor. AnetaBTC, 2022'nin dördüncü çeyreğinde bazı büyük planları gerçekleştirmek istiyor. Bir hata ödül programı başlatmak ve ana ağında BTC sarmaya başlamak istiyor. Ayrıca firma, ilk yönetim oylamasını bu çeyrekte gerçekleştirmeyi planlıyor.

Ancak proje web sitesini güncellemeyi planlıyor. Ardından, 2023'ün ilk çeyreğinin sonundan önce teknik incelemesini yayınlayın. 2023'ün ikinci çeyreğinin başında, AnetaBTC, Cardano'nun ana ağında BTC sarma işlemini başlatmayı umuyor. Ayrıca, ana ağda başlatmadan önce bir test ağında başlatmayı tamamlamayı umuyor. Aynı dönemde, AnetaBTC, aynı zamanda Cardano ağı için hata ödülünü de almayı planlıyor.

Tam Entegrasyona Giden Yol Haritası

Yol haritasına göre, AnetaBTC'nin web sitesinde BTC sarma protokolü entegrasyonunun tamamlanması gelecek yılın ikinci yarısına kadar gerçekleşecek. Proje, başta Algorand ve Ethereum olmak üzere diğer ağlarda genişlemeyi planlıyor. Ardından, bu diğer projelerle birlikte token destekli stablecoin'i piyasaya sürün.

Birkaç koltuk değneği mevcut olmasına rağmen, şu anda Ergo ve Cardano ağlarında Bitcoin çözümü bulunmamaktadır. AnetaBTC'nin Q4 2022 yol haritası ayrıca, AnetaBTC'nin cNeta staking'ini, iptal etme işlevi kullanılabilir hale geldiğinde bu haftanın sonundan önce başlatacağını da ortaya koydu.

Proje, bu çeyreğin sonundan önce Ergo ağında sarma test ağını başlatmayı planlarken, önümüzdeki birkaç hafta içinde Ergo'da hata ödül programını başlatacak. Ayrıca, topluluk geliştiricilerini, hataları test ederek ve bularak sarma protokolüne katkıda bulunmaya finansal olarak motive etmek için akıllı sözleşmelerini açık kaynak olarak kullanmayı planlıyor. Ancak, bu açık kaynak kullanımı girişimi, son akıllı sözleşmelerinin tamamlanmasından ve dahili testlerden sonra gerçekleşecek.

AnetaBTC ekibi, yukarıdaki temel adımları gerçekleştirdikten sonra tamamen merkezi olmayan bir proje olma vizyonunu gerçekleştirebileceğine inanıyor. Tamamen merkezi olmayan bir protokol, topluluğun başarmayı amaçladığı tüm projeyi belirlediği anlamına gelir. Olaylar meydana geldikçe bu yol haritasında değişiklikler olabileceğini vurgular.

Ancak, topluluk bu değişikliklerden herhangi biriyle ilgili güncellemeler alacaktır. Blog gönderisine göre AnetaBTC, keyifli bir kullanıcı deneyimi, güvenlik ve doğruluğu garanti etmek için geliştirme yaklaşımıyla temkinli. Coinmarketcap verilerine göre, AnetaBTC tokeni son 24 saatte yüzde 9.71 düştü ve şu anda 0.067 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ