Blockchain’in toplumumuzda son derece önemsenen ve hayır olarak isimlendirilen faaliyetlerde kullanıldığını görünce acaba ne tür bir fayda sağlıyor ki şeklinde bir soruyu sormadan edemiyoruz.

Bu Proje Blockchain Sayesinde Üniversite Öğrencilerinin İhtiyaçlarını Şeffaf ve Güvenilir Bir şekilde Karşılıyor

Blockchain’in toplumumuzda son derece önemsenen ve hayır olarak isimlendirilen faaliyetlerde kullanıldığını görünce acaba ne tür bir fayda sağlıyor ki şeklinde bir soruyu sormadan edemiyoruz.

Blockchain tabanlı bir yardımlaşma ve dayanışma projesinin vaat ettikleri karşısında hayranlık duymamak mümkün değil?

Proje 2018 yılında pırıl pırıl 5 gencin Prag’a DevCon konferansına gönderilmesiyle başlıyor.  O dönem 50 bin TL toplanarak Prag’a gönderilen 5 öğrenci hamlesinden sonra Türkiye'deki blockchain öncülerinden Sima Baktaş, Altuğ Öztürk, Mert Susur, Mustafa Turhan ve Mesut Gülecen tarafından temelleri atılan proje, BiLira’dan da önemli destekler sağlamış durumda.


Konuyla ilgili olarak Twitter’dan açıklamalarda bulunan Mert Susur geçen yıl Sima Baktaş, Altuğ Öztürk, Mert Susur, Mustafa Turhan ile Uçurtma Projesine başladıklarını ve bir süredir @BiLira_Official ile iletişim halinde burs konusuna nasıl bir çözüm getirebileceğimizi tartıştıklarını belirtiyor ve konuyla ilgili olarak gelişmeleri aktarıyor.

Uçurtma Projesinin öğrencilere başarılarını ispatlayabildikleri sürece kendilerine burs vermeye gönüllü yardımseverlerden burs alabilmelerini hedefleyen bir proje olduğunu aktaran Susur bu proje kapsamında öğrencinin bir kampanya oluşturabileceğini ve kampanya kapsamında burs toplamaya başlayabileceğini ifade ediyor.

Kampanya sırasında belirlediği zamanlarda toplu fonlamaya katılan "yatırımcılarının" karşısına çıkacağını ve onların güven oylarını aldığı sürece bursunu aylık olarak çekebileceğini ifade eden Susur, Uçurtma Projesiyle birlikte böyle bir platformu blok zinciri üzerinde kurmayı hedeflediklerini ve bunu yaparken akıllı kontratlardan ve stabil coin'lerden faydalandıklarını ifade ediyor.

Konuyla ilgili olarak Mert Susur’un açıklamalarına bu linkten ulaşabilir ve siz de bu değerli projenin bir parçası olabilirsiniz.

Uçurtma Projesi telegram adresi için tıklayabilirsiniz

Uçurtma Projesi Tanıtım Bültenine bu linkten ulaşabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ