Çin'in finansal yayını Caixin tarafından doğrulanan resmi bir duyuruya göre, Şangay hükümeti şimdi ticaret ve token satışları da dahil olmak üzere kripto para birimiyle ilgili faaliyetleri denetliyor.

Bu Rapor Çin Merkez Bankası’nın Şangay’da Kripto Para Aktivitelerinin Araştırılması Emrini Verdiğini Söylüyor

Çin'in finansal yayını Caixin tarafından doğrulanan resmi bir duyuruya göre, Şangay hükümeti şimdi ticaret ve token satışları da dahil olmak üzere kripto para birimiyle ilgili faaliyetleri denetliyor.

22 Kasım’a Kadar Süre Verildi

14 Kasım tarihli duyuru, Çin Halk Bankası'nın (PBOC) Şangay Genel Merkezi ve Şangay Belediye Mali Düzenleme Bürosu tarafından yapıldı. İki kurum, Şangay'daki bölge idari ofislerine şehirdeki kripto para birimiyle ilgili faaliyetleri araştırmasını ve incelemeyi 22 Kasım'a kadar tamamlamasını emretti.

Bu araştırmanın hedefi kripto para birimi ticareti yapan işletmelerin, token satışlarının ve tokenların yurt dışındaki ilk koin para tekliflerinden (ICO'lar) dağıtımını yapmak. Belirlendikten sonra, bu firmalar PBOC'ye ve mali düzenleme bürosuna rapor edilecek. Ayrıca işletmelerini kapatmaları istenecek.

Çin’in Sosyal Medyasında Kapanan Hesaplar

Son zamanlarda, Çin sosyal medya sitesi Weibo, "yasaların ve yönetmeliklerin ihlal edildiğini ve Weibo Topluluk Sözleşmesi'nin ilgili hükümlerini" ihlal ettikleri gerekçesiyle kripto para borsası Binance ve Blockchain projesi Tron Foundation'ın resmi hesaplarını yasakladı. Bununla birlikte, Huobi ve OKEx kripto para birimi borsalarındaki Weibo hesapları kapatılmamış durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ