CryptoCompare kısa süre önce 2019'un dördüncü çeyreği için borsa sıralaması raporunu yayınladı.

Bu Rapor En Güvenli Bitcoin Borsalarını Sıralıyor

CryptoCompare kısa süre önce 2019'un dördüncü çeyreği için borsa sıralaması raporunu yayınladı. Rapor, kripto para birimi borsalarını yasal uyumluluk, güvenlik seviyesi ve borsa arkaplanının ne kadar iyi geliştiği gibi çeşitli faktörler temelinde sıraladı.

Şaşırtıcı bir şekilde, itBit ilk kez listede bir 'AA' notu alarak ilk sırada yer aldı. Q3 ve Coinbase'in şampiyonu Gemini, sırasıyla ikinci ve üçüncü oldu. Bununla birlikte, ilk üçte olmasına rağmen, Coinbase hala 'Olumsuz Raporlar' için kırmızı bir işaret aldı.

Trustpilot'a göre Coinbase, 5 üzerinden 1,8 puan aldı ve 1980 yorumlarının % 78'i bir yıldız verdi. Hızlı bir Google araması, bazı müşterilerinin ne kadar mutsuz olduğunu da gösterir. Ancak, Coinbase 'Güvenlik' cephesinde en üst sırada yer aldı.

UpBit ve IDAX, büyük olasılıkla geçen çeyrekte UpBit hacki ve IDAX Global’in CEO'sunun geçen yıl AWOL'a gitmesi nedeniyle müşteri şikayetleri açısından da korkunç puanlar gördü.

Bitfinex, listede 4. sıraya yükseldi; ancak, en iyi 10 kripto borsa arasında yasal uyum açısından sadece OKEx'in üzerinde yer aldı. İFinex'in sahip olduğu borsa, geçtiğimiz yıl birden fazla davanın hedefi oldu ve bunların çoğu, şirketin Tether'i kripto para piyasalarını manipüle etmek için kullandığını iddia etti.

Ancak utanç tacı, 159. Sırada E notu ile gelen "Etermium" adlı bir borsaya gitti. Borsa bir önceki çeyreğe göre sıralamada bir sıra aşağı indi. İlginç bir şekilde, en kötü sıralama borsası hala Binance Jersey'den daha iyi bir 'Takım' puanı bildirdi. Ayrıca, listede 84. sırada olmasına rağmen, OpenLedger'ın en iyi 'Pazar Kalitesine' nasıl sahip olduğu da dikkat çekicidir.

159 borsadan 48'inin “en üst seviye” olduğu ve B veya daha yüksek bir derece verilen borsalar olarak tanımlandığı bildirildi. Son çeyrekte toplam satış hacminin yaklaşık % 27'si bu üst seviye borsalara bağlandı; ancak, C sınıfı borsalar hacminin % 53.5'ini oluşturdu.

Bir önceki çeyreğe kıyasla, üst kademe borsalardaki hacimler % 6 düşerken, düşük kaliteli borsalar, hacimleri artırmak için teşvik edilen ticaret programları yoluyla pazar payını artırdı. Web güvenlik testlerinde A notunun altında puanlanan borsaların % 6'sından fazlasıyla, kullanıcıları daha düşük kaliteli borsalardan uzak tutmak için belki de daha güvenli ve uyumlu borsalarda daha iyi teşvikler uygulanmalıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ