Bu bilgilendirici mesajların, Bitcoin'in neden önemli bir değişim alanı olduğunu vurgulaması ve ayrıca İnternet öncüsü Stewart Brand ve FCC Komisyon Üyesi T.A.M Craven'den alıntılar da içereceği belirtiliyor

5.000'den fazla Bitcoin odaklı üyeyi içeren Hong Kong Bitcoin Derneği, bugün, yerel halkı önde gelen kripto para biriminin yararları ve riskleri hakkında eğitecek Bitcoin reklamları yayınlamak üzere reklam alanları satın almak için bağışları kullanacağını duyurdu.

Açıklamaya göre, bu Bitcoin reklamları üç Bitcoin temalı çift katlı tramvayda gösterilecek. Dernek, tramvayların yanı sıra, 8 Ekim'e kadar Eylül ayı boyunca şehirdeki 20 reklam panosunda Bitcoin logoları ve bilgilendirici mesajlar sergileyecek.

Bu bilgilendirici mesajların, Bitcoin'in neden önemli bir değişim alanı olduğunu vurgulaması ve ayrıca İnternet öncüsü Stewart Brand ve FCC Komisyon Üyesi T.A.M Craven'den alıntılar da içereceği belirtiliyor. Buna ek olarak, tüm reklamlar şunu belirten bir sorumluluk reddi mesajı içerecektir: "Sorumluluk reddi: Bitcoin'iniz sizin sorumluluğunuzdadır. Herhangi bir kurtarma veya niceliksel genişleme olmayacak. Bitcoin işlemleri geri alınamaz. Kara para aklamaya uygun değil. "

Twitter’daki kripto para topluluğu, şehrin finans bölgesinde, Bank of China HK, HSBC ve Standard Chartered HK merkezinin dışındaki noktalarda gösterilen reklam kampanyasının birkaç gönderisini paylaştı. Bazı kripto liderleri, kampanyanın finansal kapsayıcılığı mı hedeflediğini yoksa bankalar için bir sorun mu olduğunu sorguladı:

Ancak, Hong Kong Bitcoin Derneği'nin kurucu ortağı Leo Weese, bunun "bir reklam kampanyası olmadığını" iddia etti ve bir açıklamada ekledi:

Amaç, özellikle devam eden ekonomik zorluklar bağlamında Bitcoin'in değerleri etrafında bir konuşma başlatmak. Bence bunun güzelliği, bir şirket reklamı değil, tamamen bitcoin'in kendisine, yıkıcı olarak odaklanmasıdır. Teknolojisi (#GlobalInternetMoney), enflasyona karşı bir koruma (#DigitalGold) ve finansal katılım için bir araç olarak (#BeYourOwnBank) sunulması.”

 Bazı Twitter kullanıcıları bunun Hong Kong’un Bitcoin hakkındaki en büyük reklam kampanyası olduğunu söyledi, ancak bu ilk reklam değil tabi ki. Geçtiğimiz ay, kurucusu Jimmy Lai'nin Hong Kong Güvenlik Yasası'na yönelik bir protesto kapsamında hükümet tarafından tutuklanmasının ardından Hong Kong merkezli bir yayın olan Apple Daily'de Hong Kong'da bir başka Bitcoin merkezli reklam yayınlandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ