Yedi Cumhuriyetçi ve bir Demokrat, son 12 ayda 1.000 ila 100.000 ABD Doları arasında değişen dijital varlık ticareti yaptı.

Yedi Cumhuriyetçi ve bir Demokrat, son 12 ayda 1.000 ila 100.000 ABD Doları arasında değişen dijital varlık ticareti yaptı.

Yakın tarihli bir CNBC analizine göre, ABD'deki en üst sıradaki sekiz politikacı, son 12 ay içinde kripto para ticareti yaptı. Aralarında Senatör Pat Toomey ve Senatör Cynthia Lummis'in de bulunduğu yedisi Cumhuriyetçi, biri Demokrat Parti üyesi.

Genel olarak 2021, birçok şirket ve önde gelen yatırımcı varlık sınıfını benimsemeye başladığı için kripto para birimi endüstrisi için oldukça başarılı bir yıl oldu. Küresel enflasyon, finansal kriz ve ulusal para birimlerinin devalüasyonunun aksine, Bitcoin ve birçok alternatif madeni para cazip bir yatırım seçeneği haline geldi. Bu nedenle, tüm zamanların en yüksek fiyatlarının grafiğini çıkardılar ve daha geniş toplum arasında popülerliklerini artırdılar.

CNBC'nin bildirdiğine göre, geçtiğimiz yıl dijital varlık işlemlerini tamamlayanlar arasında sekiz Amerikalı milletvekili var. İlginç bir şekilde, bunlardan sadece biri Demokrat Parti'nin bir temsilcisi Illinois'den Marie Newman.

Cumhuriyetçiler arasında en aktif kripto yatırım cısıKongre Üyesi Mark Green idi. Çoğunlukla ortak bir hesap aracılığıyla, her biri yaklaşık 1.000 ila 15.000 ABD Doları arasında olan 16 işlem bildirdi. Politikacı ayrıca, lisanslı bir komisyoncunun yatırımlarını yönettiğini ortaya koydu.

Bitcoin savunucusu Cynthia Lummis, bu zaman diliminde kripto satın alan başka bir Cumhuriyetçi. Finansal açıklamalarına göre, Ağustos ayında 50.000 ila 100.000 dolar arasında önde gelen dijital varlık satın aldı. Daha önce, 2013 yılında tek bir kripto paranın fiyatı 300 dolar iken beş BTC satın aldığını kabul etmişti

Sırada Senatör Pat Toomey var. Haziran ayında Grayscale'in Bitcoin ve Ether yatırım araçlarının hisselerini satın aldı ve her bir işlemin değeri 1.000 ila 15.000 dolar arasındaydı. Sözcüsü, “kriptonun anlamlı büyüklükte bir varlık sınıfı haline geldiğini” savundu. Öte yandan, kişinin genel yatırım portföyünün “çok mütevazı” bir bölümünü oluşturması gerektiğini düşündü.

Kongre üyesi Michael Waltz da bir hodler. BTC'yi Haziran ayında iki kez satın aldı ve her seferinde 15.000 ile 50.000 dolar arasında paylaştırdı. “Kripto ve blok zincirinin tüketiciler için faydalı olduğuna inanıyorum çünkü enflasyona karşı bir koruma görevi görüyor” dedi.

Kripto para yatırımcılarının geri kalanı arasında Kongre Üyesi Michael McCaul, Teksas Senatörü Ted Cruz ve Alabama'dan Barry Moore yer alıyor.

Belediye Başkanları da Kriptoyu Kucakladı

Amerikan finans merkezlerinden ikisinin siyasi liderleri de son birkaç ay içinde dijital varlık evrenine destek verdiler.Miami belediye başkanı Francis Suarez, kişisel olarak Bitcoin ve Ethere yatırım yapmanın yanı sıra, maaşını birincil kripto para biriminde alma sözü verdi. Böylece böyle bir hamle yapan ilk Amerikalı politikacı oldu.

Kısa bir süre sonra, New York Belediye Başkanı Eric Adams, ilk üç maaş çekini dolar yerine BTC ile alacağını söyleyerek liderliğini takip etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ