Metaverse alanına ilgi giderek büyüyor.

Metaverse alanına ilgi giderek büyüyor. Artık gayrimenkul sektöründe yer alan birçok şirketin alana yönelik adımlar attığını görüyoruz.

Gayrimenkul sektöründe 55’inci yılını kutlamaya hazırlanan Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Başkan Vekili İrfan Aşçıoğlu pandeminin etkisiyle dünyada tüm etkisiyle bir dijitalleşmenin yaşandığını, tüketicilerin diledikleri platformlardan alışveriş yaptıklarını, gayrimenkul ürünlerine baktıklarını, işlerini talep ettiklerini ifade ederek metaverse ile birlikte dijitalleşmenin ötesine geçildiğini ve dijital bir evrim yaşandığını vurguluyor.

Dijital dünyanın sunduğu en büyük yeniliklerden biri olan ve hızla gelecek zamanların dünyası olma yolunda ilerleyen Metaverse’te Aşçıoğlu olarak yer almaktan mutluluk duyduklarını ifade eden İrfan Aşçıoğlu, Selenium Park projesini Metaverse’e taşıyarak gayrimenkul sektöründe bir ilke imza attıklarını belirtiyor.

Projenin yüzde 55’ini tamamladıklarını ifade eden Aşçıoğlu, proje tamamlanıp sahiplerine teslim edildiğinde ev sahiplerinin aynı zamanda Metaverse’de aynı arsa üzerinde yerlerinin de olacağını vurguluyor. Aşçıoğlu, böylelikle ev sahiplerine tek tapu ile çift mülkiyet hakkına sahip olma imkanı vereceklerini ifade ediyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda başka hangi şirketlerin metaverse alanına girdiğini göreceğiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ