Şirketlerin kripto para ödemelerini kabul etmesi kripto para birimlerinin giderek yaygınlaşmasına yönelik önemli bir zemin oluşturuyor.

Şirketlerin kripto para ödemelerini kabul etmesi kripto para birimlerinin giderek yaygınlaşmasına yönelik önemli bir zemin oluşturuyor. Kripto para birimlerinin benimsenmesi arttıkça farklı şirketlerde kullanım alanı bulan dijital paralara yönelik son adımı Uber attı.

Yolcu yaşıma uygulaması Uber kriptto para birimlerini bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini açıkladı. San Francisco merkezli ulaşım devi Uber’in bilindiği üzere amaç çağırma, yemek teslimi, kuryecilik, paket teslimi ve yük taşımacılığı gibi hizmetleri bulunuyor.

Uber kripto para ile ödemeyi ne zaman başlatacağına dair bir tarih vermedi. Ancak atılan adım ile kripto para ile ödemelerin yakın bit zaman diliminde başlayacağı ifade edilebilir.

Kripto para birimlerinin ödeme yöntemlerinde kullanılması politika yapıcılar üzerinde bir baskı oluşturuyor. Bu durum kripto para alanının yasal olarak düzenlenmesi gerektiğini ortaya koyuyor.

Politika yapıcılar alana yönelik baskılayıcı veya yasaklayıcı bir tavır içerisine girmek istemiyor. Zira hemen hemen tüm dünyada blok zinciri teknolojisine dair farklı çalışmalar yapılıyor. Yasaklayıcı bir tavır içerisine girilmesinin blok zinciri teknolojisinde var olan fırsatların kaçırılması anlamına geleceği vurgulanıyor. Bu nedenle kripto paralara yönelik tutumlar daha çok serbest piyasa ekonomisi temelinde gelişiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ