Uluslararası para transferi şirketi TransferGo, güncel müşteri ve işlem sayılarını açıkladı.

Bu Şirketin Kullanıcı Sayısında Devasa Artış

Uluslararası para transferi şirketi TransferGo, güncel müşteri ve işlem sayılarını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada TransferGo’nun, küresel müşteri sayısının 2 milyonu aştığı ve bu rakamın her gün artmaya devam ettiği belirtildi. TransferGo geçen sene Eylül ayında 1,5 milyon müşteriye ulaştığını duyurmuştu.

11 yeni pazara giriyor

Şu anda 65 ülkeye hizmet veren; Londra, Vilnius, Berlin, Varşova ve İstanbul’da ofisleri bulunan TransferGo’nun müşteri sayısı artarken, şirket bir yandan yeni pazarlara da giriş yaptı. TransferGo, son olarak Japonya, Yeni Zelanda, Suudi Arabistan, Singapur ve Gana’nın aralarında olduğu 11 yeni pazara hizmetini sunmaya başladı. Böylece Avrupa fokusu dışında Uzakdoğu Asya ve Afrika pazarlarındaki operasyonunu da güçlendirdi.

10 milyon dolarlık yeni yatırım

TransferGo diğer yandan 10 milyon dolarlık ek yatırım aldığını da duyurdu. Bu yatırım turu Seventure ve Vostok Emerging Finance önderliğinde gerçekleşti. Bu yatırım turunda aynı zamanda mevcut yatırımcılar Hard Yaka, Revo Capital ve Bootstrap Europe da yer aldı. 

En hızlı büyüyen pazarlardan biri Türkiye

TransferGo CEO'su ve kurucu ortağı Daumantas Dvilinskas, yeni gelişmelere dair şöyle konuştu: “Dünya her geçen gün, nakitsiz bir topluma doğru evrilirken, bizim de hizmetimiz her zamankinden daha önemli hale geliyor. Bu zorlu koşullarda hem mevcut hem de yeni müşterilerimizin gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için her zaman elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. 2 milyon müşteri sayısını aşarak çok önemli bir dönüm noktasına daha ulaşmamız, müşteri odaklı yaklaşımımızın ne kadar doğru olduğunun kanıtıdır. ” Dvilinskas, TransferGo’nun karantina döneminde %30 büyüdüğünü belirtirken, özellikle Türkiye, Hindistan, Ukrayna ve Nijerya’ya yapılan para transferlerinin bu dönemde çok hızlı artış gösterdiğini kaydetti. 


Merkezi İngiltere'de bulunan TransferGo’nun müşteri tabanı ağırlıklı olarak ailelerine para gönderen göçmenlerden oluşuyor. TransferGo aracılığıyla şu ana kadar yedi milyondan fazla işlem gerçekleşti.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ