Bitcoin (BTC) fiyatının 3700 $ 'a düşmesinden bu yana kısa vadeli eğilimi, daha düşük zaman dilimlerinde oluşan bir Elliot Wave paternini gösteriyor.

Bitcoin (BTC) fiyatının 3700 $ 'a düşmesinden bu yana kısa vadeli eğilimi, daha düşük zaman dilimlerinde oluşan bir Elliot Wave paternini gösteriyor. Desen bir yükseliş eğilimine geri dönebilirken, BTC'nin azalan hacmi bunun mümkün olmadığını gösteriyor.

Bitcoin fiyatı, 3 Nisan'da kısa bir fitil hariç 7.300 $ 'a dokundu ancak 5.800 $ ile 6.900 $ arasında değişiyor.


Teknik analistler, Bitcoin'in azalan hacminin vadeli işlemlere olan durgun açık ilgiyle ve kripto para piyasasının ani V-şekilli toparlanmasının yakın vadede Bitcoin fiyatının düşme olasılığını artırdığını söylüyor.

Aralık 2018'de Bitcoin'in 3.000 $’a düşeceğini bilen bir trader, BTC'nin mevcut fiyat hareketinin bir Elliot Wave, daha büyük bir üçgen veya "daha büyük bir daire" olarak analiz edilebileceğini söyledi.

Her üç gösterge de vadeli işlemler ve spot döviz piyasalarındaki eksik hacim göz önüne alındığında kısa vadeli bir düzeltici model önermektedir.

Bitcoin'in son fiyat eğilimi, bir Wyckoff Etkinlikleri ve Aşama modeline çok benziyor, bu da oynandığında 4.000 $ 'lık bölgenin yeniden test edilmesine neden olabilir.

Elliott Dalga paterni, hem yükseliş hem de düşüş senaryolarını desteklemek için kullanılabileceğinden, trader'ları kripto para birimlerinin fiyat trendlerini değerlendirmedeki pratikliği konusunda bölüyor.


Bu nedenle, teknik analistler tipik olarak Bitcoin veya diğer kripto para birimleri üzerinde oluşan bir Elliot Wave paternini tespit ettiklerinde, günlük spot borsa hacmi gibi diğer önemli teknik verileri değerlendirirler.

Spot hacmi, Bitcoin için kripto para piyasasında perakende tüccarlardan gelen gerçek talebin önemli bir göstergesidir. Vadeli işlem borsalarındaki yüksek kaldıraç hacminin aksine, Coinbase, Binance, Kraken ve Bitstamp gibi büyük borsalardaki spot hacim perakende pazarına bakış açısı sunuyor.

Bitcoin fiyatı, vadeli işlem borsalarında 3.600 dolara ve bu hafta başında 7.300 dolara ulaştığı 12 Mart'ta spot borsalarda 4.000 dolara düştüğü için iki katına çıktı.

Fiyatta % 100 artış gören bir varlık için, Bitcoin'in spot hacmi nispeten durgun kaldı ve Mart ortalarına yükselemedi.

Skew verileri, Bitcoin'in spot hacminin 12 Mart'ta 1 milyar dolara kadar yükseldiğini, ancak o zamandan beri 250 milyon doların altına düştüğünü gösteriyor.


 Perakende yatırımcılardan düşük alım talebi ve stablecoinlere artan sermaye girişi, yatırımcıların piyasaya tekrar girmeden önce yakın vadede bir başka büyük Bitcoin düşüşüne hazır olduklarını göstermekte.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ