Başlığa bakıp da yatırım tavsiyesi verdiğimiz zannedilmesin.

Başlığa bakıp da yatırım tavsiyesi verdiğimiz zannedilmesin. Aksine tavsiyelerimiz kripto para yatırımcılarının adımlarını atarken daha dikkatli olmalarını sağlamak. Malum fiyat değişkenliğinin son derece yüksek olduğu bir piyasada yaşıyoruz.

Öncelikli tavsiyemiz kripto para piyasasında işlem yapıyorsanız uzu vadeli ve ihtiyaç duymadığınız bir parayı bu piyasaya bağlamanız. Kısa vadede çok büyük karlar elde edebilmeniz çok olası olmayabiliyor. Ancak sabırla beklemeniz gerekiyor. Aksi takdirde çokları gibi hayal kırıklıkları yaşıyorsunuz.

Kaldıraçlı işlemin kumar gibi olduğunu hatırlatalım. Bir anda güçlü kayıplar yaşayıp tüm birikimlerinizi kaybetmeniz mümkün olabiliyor. Ancak kaldıraçlı işlemlere girmiyor ve  long veya short odaklı pozisyon almıyorsanız kayıp yaşamıyorsunuz.

Mutlak yükselişin söz konusu olmadığı bu piyasada mutlak düşüşün de olmadığını görüyoruz. Bu yüzden uzun vadeli olun diyoruz. Diğer taraftan düşüşleri değerlendirmek için her zaman bir miktar nakitte kalmanız da iyi olacak.

Kredi çekeyim de kripto para piyasasına yatırım yapayım diyorsanız açıkçası böyle bir hamleyi hiç yapmamanız gerektiğini özellikle vurgulamak istiyorum. Zira taşıma su ile değirmenin dönmeyeceğini bilmeniz gerekiyor.

2022 yılında yatırımcıların Metaverse alanını takip etmeleri gerekiyor. Zira alanın geleceği çok açık. Tüm dünya yöneliyor. Bu bağlamda yeni bir trend ile karşı karşıyayız.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ