Bitcoin'in 6.900 dolar civarında karşı karşıya kaldığı ağır direncin üstesinden gelmek için başarısız girişimlerin ardından, lider kripto para birimi bir kez daha 6.600 dolar civarında işlem görüyor.

Bu Temel Faktör Bitcoin’in Dip Fiyatını Gösteriyor

Bitcoin'in 6.900 dolar civarında karşı karşıya kaldığı ağır direncin üstesinden gelmek için başarısız girişimlerin ardından, lider kripto para birimi bir kez daha 6.600 dolar civarında işlem görüyor.

Bu konsolidasyon aşaması, geleneksel piyasalardaki yükseliş fonunda da gerçekleşiyor, BTC borsaya tamamen olumsuz olarak bakmakta, ancak tüm olumsuzluklarına maruz kalmamaktadır.

Bugün görülen ayrışma BTC yatırımcılarını desteklemese de, analistlerin artık birden fazla temel ve teknik faktörün kripto için tabanın olduğunu öne sürdüğünü belirtmek önemli.

Bu uzun vadeli bir bakış açısından yükselişe işaret edebilir, ancak BTC'nin yakın vadede daha fazla olumsuz bir şey görmeyeceği anlamına gelmediğini belirtmek de gerekiyor.

Bitcoin, Uzun Vadeli Bir Dip Kurduktan Sonra Konsolidasyon Aşamasına Giriyor

Yazım sırasında, Bitcoin şu anki 6.630 dolarlık fiyatıyla marjinal olarak işlem görüyor ve bu da son zamanlarda 6.900 $ 'lık reddini takip eden dönemde işlem görüyor.

Ancak bu yanlamasına ticaret kısa ömürlü olabilir, çünkü analistler BTC'nin yakın vadede daha fazla olumsuzluk görmeye eğilimli olduğunu belirtiyorlar.

Twitter'da popüler bir kripto analisti olan Mac, son bir tweet'te bunun hakkında konuştu ve tüm işaretlerin BTC'nin 3.000 dolarlık bölgedeki düşük seviyelerini uzun vadeli bir dip olarak işaret etmesine rağmen, yine de 4.000 dolarlık bölgeye düşebileceğine inanıyor.

Mac, şu anda 4.000 dolarlık bölgeye doğru bir hareketi izleyen tek analist değil.

Bir başka saygın kripto para birimi tüccarı ve analisti olan TraderXO, yakın bir zamanda Bitcoin'in teknik zayıflığından bahsetti ve yakın vadede 4.900 dolara doğru bir hareket hedeflediğini açıkladı.

Analistlerin Bitcoin'de yakın vadede aşağı yönlü bir hareket bekledikleri görülüyor ancak 3.000 dolarlık bölgenin güçlü uzun vadeli bir dip olma olasılığının makro perspektiften yükseliş işareti olduğuna dikkat etmek gerekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ