8.600 $ 'ın altındaki güçlü destek seviyeleri, bir kurtarma rallisinin Bitcoin için yakın olduğuna işaret edebilir.

Bu Temel Verilere Göre Güçlü Bir Kripto Para Rallisi Çok Gecikti

8.600 $ 'ın altındaki güçlü destek seviyeleri, bir kurtarma rallisinin Bitcoin için yakın olduğuna işaret edebilir.

Kripto para birimi tüccarı Cantering Clark'a göre, bir kurtarma rallisinin yakında olduğuna işaret eden 8.600 doların altında güçlü destek seviyeleri var.

Tipik olarak, bitcoin yukarı veya aşağı yönde büyük bir hareket gördüğünde, alıcıların veya satıcıların yüksek likidite seviyelerine reaksiyonu ile tetiklenir.

Bitcoin için kurtarma rallisi bekleniyor, ancak pazar eğilimi düşüş eğiliminde

20 Şubat'tan bu yana, bitcoin fiyatı 10.300 $ 'dan 8.438 $' a ABD doları karşısında yaklaşık yüzde 18 oranında düzeltme yaşadı.

Son iki yılda ağır bir direnç seviyesi olarak hareket eden 10.500 $ 'dan yeni bir yıllık en yüksek seviyeye ulaştıktan sonra, pazarda dik bir düşüş yaşandı.

Trader'lar genellikle bitcoin fiyatının kısa vadede aşağı yönlü bir piyasa yapısına devam etmesini bekliyor.

Ancak, aşağı yönlü hareket devam etmeden önce, bazı trader'lar bir kurtarma rallisinin gerçekleşeceğini söylemişlerdi.

“Görünüşe göre 8600'ün üzerinde ticaret yapabilirsek biraz rahatlamalıyız. Düşüklere doğru bir çok taahhüt var ancak fiyat hala zemin üzerinde. Olasılıklar açısından, buradaki R: R'nin Shortları tercih ettiğini düşünüyor musunuz? ” diyor.

8.600 $ 'ın altındaki güçlü destek seviyeleri, bitcoin için bir kurtarma rallisinin muhtemel olduğunu göstermekte.

Bitcoin şu anda 8.300 $ ve 9.200 $ arasında geniş bir aralıkta kaldı. Aralarında sağlam destek seviyeleri yoktur, ancak 8.300 $ ve 9.200 $ arasında ağır destek ve direnç seviyeleri olarak hareket etmektedir.

Bu Noktada Daha Fazla Düşüş Trendi Kaçınılmaz mı?

Bakkt gibi katı bir şekilde düzenlenmiş kripto para birimi işlem platformlarından elde edilen çeşitli veriler, BTC'nin fiyatının 10.000 $ 'dan 8.000 $ orta bölgeye düşmesiyle bitcoin pazarındaki hacmin sürekli arttığını gösteriyor.

Güçlü bir geri çekilme sırasında bitcoin hacmindeki artış, düzeltmenin yüksek bir satış basıncı seviyesiyle desteklendiğini gösterir.

Teknik analist Josh Rager tarafından belirtildiği üzere, önemli ticaret faaliyeti olan bir alan olan bitcoin için “mega” destek seviyeleri 7.900 $ 'dır.

Bitcoin pazarındaki sürekli bir geri çekilme, büyük destekleri ihlal edebilir ve Mart ayına kadar dik bir düzeltme başlatabilir veya alıcıların BTC'nin kısa vadeli eğilimini tersine çevirmek için büyük satın alma talebine yanıt vermesine yol açabilir.

 Veri noktalarının çoğu, önümüzdeki hafta büyük bir fiyat hareketinin yakında olacağını ve bitcoin'in 7.900 $ ve 8.300 $ gibi kritik seviyelere tepkisinin bitcoin ve kripto para piyasasının yakın dönem trendine karar vereceğini gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ