Greenidge Generation gaz tesisi, New York eyaletini ısıtırken günde 6 Bitcoin (BTC) kazanabiliyor

Bu Tesis Her Gün 6 Bitcoin Üretiyor

Greenidge Generation gaz tesisi, New York eyaletini ısıtırken günde 6 Bitcoin (BTC) kazanabiliyor

2016 yılında yeniden açılan New York merkezli bir elektrik santrali olan Greenidge Generation, iki kuşu bir taşla başarıyla vurmayı başardı.

Devlete elektrik tedarik etmenin yanı sıra, artık günlük olarak yaklaşık 5.5 Bitcoin (mevcut fiyatlarla yaklaşık 50.000 $) üretiyor. Bu, yaklaşık 7.000 madenciden oluşan yakın zamanda kurulmuş bir maden tesisi ile mümkün.

Yeni bir hayat

Greenidge başlangıçta 2011 yılında kapatılmadan önce 1937'de bir kömür ünitesi olarak inşa edildi. Connecticut merkezli özel sermaye şirketi Atlas Holdings, 2016 yılında yeniden üretime odaklanarak yeniden açılan doğal bir gaz tesisine dönüştürülmeden önce beş yıl uykuda kaldı.

Bitcoin madenciliğinden elde ettiği gelir nedeniyle, Greenidge artık tüm yıl boyunca faaliyet gösterebilecek. Bundan önce, sadece yaz ve kış mevsimlerinde, elektrik enerjisine yüksek talep olduğunda koşabiliyordu.

Kârlı Kalmak

Kripto paraların ucuz elektrikle kesilmesi fikri cazip gelebilir, ancak blok başına madencilik ödülü 12.5 BTC'den 6.25 BTC'ye düşürüldüğünde Mayıs ayında işler değişmek üzere. Bitcoin fiyatı yarılanmadan sonra aynı kalacaksa, Bitcoin madencilerinin yıllık geliri 3.1 milyar dolar düşebilir.

Ancak Greenidge CFO'su Tim Rainey madencilik tesisinin "benzersiz konumu" nedeniyle karlı kalacağından emindir.

 “Kojenerasyon tesisi olarak eşsiz konumumuz nedeniyle, aşağı yönlü piyasalarda para kazanabiliyoruz, böylece değişken fiyat dalgalanmalarını yakalayabiliyoruz.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ