Brezilya Federal Polisi yaklaşık 28 milyon dolarlık kripto paraya el koydu.

Brezilya Federal Polisi, bir ponzi şemaları sistemi işletmekle suçlanan bir şirketle ilgili 591 Bitcoin'e (şu anda yaklaşık 27.7 milyon dolar) el koydu.

Polis, merkezi Rio de Janeiro'nun Göller Bölgesi'nde bulunan şirketin kripto para piyasasındaki spekülasyonlarla bağlantılı olduğu iddia edilen faaliyetler yürüttüğünü söyledi.

Bir basın açıklamasına göre, Federal Polis 15 arama ve el koyma emri çıkardı ve "Kryptos Operation" planının bir parçası olarak en az beş tutuklama yaptı. CNN Brasil, tutuklanan kişilerden birinin Brezilya, Cabo Frio'da bir bitcoin danışmanlığının sahibi olan Glaidson Acácio olduğunu bildirdi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Polis, Bitcoin'lere ek olarak,  13,8 milyon Brezilya reali (yaklaşık 2,6 milyon dolar) ele geçirdi. Buna ek olarak, polis 21 lüks araç, yüksek değerli saatler, mücevherler, cep telefonları ve belgeler de dahil olmak üzere başka eşyalara da el koydu.

Polis duyurusuna göre, ilgili şirketler son altı yılda milyarlarca real değerinde işlem kaydetti ve bunların yaklaşık yarısı geçen yıl gerçekleşti.

Kayıtsız menkul kıymet ihraç etmek, suç örgütü kurmak ve diğerlerinin yanı sıra kara para aklamak gibi suçlardan hüküm giyenler 26 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilirler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ