Belçika hükümeti bu ayın sonunda ele geçirilen bitcoin'i açık artırmaya çıkaracak.

Bu Ülke Bitcoin Müzayedesine Çıkıyor

Belçika hükümeti bu ayın sonunda ele geçirilen bitcoin'i açık artırmaya çıkaracak.

Belçika federal hükümeti, İrlanda merkezli bir müzayede evi aracılığıyla le geçirdiği Bitcoinleri açık artırma ile satacak. Satlacak olan koinler 125.000 dolar değerinde.

Wilsons Auctions Cuma günü yaptığı açıklamada, bu ayın sonunda kripto fonlarının çevrimiçi açık artırmasını düzenleyeceğini, rezervsiz olacağını, yani kazanan teklif olarak minimum bir fiyat olmayacağını açıkladı.

Açık artırma 24 Mart'ta GMT öğlen başlayacak. Üç kripto para birimi - bitcoin (BTC), bitcoin cash (BCH) ve bitcoin gold (BTG) - küçük lotlarla satılacak. Örneğin, Bitcoin 0.25-1 birimlerinde sunulacak.

Wilsons Auctions'ın varlık kurtarma yöneticisi Mark Woods'a göre, borsalar aracılığıyla kripto para birimi satın almak "riskli ve göz korkutucu bir süreç" olabilir. Süreç boyunca rehberlik sunuyoruz, bu da hem kripto para dünyasına yeni gelenlerin hem de deneyimli yatırımcıların düz bir oyun alanına katılabileceği anlamına geliyor."

 Geçen ay, ABD Marshals Servisi de kazanan iki teklif sahibine 4.000'den fazla bitcoin’i (o zaman 39 milyon dolar değerinde) açık artırma ile sattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ