Ukrayna, kripto para birimi yönetmeliğine ilişkin bir yasa tasarısını onaylayarak, Ukrayna'nın kripto endüstrisi için yeni bir yasal yapının yolunu açtı.

Bu Ülke Dijital Para Düzenlemesine İlişkin Bir Yasa Tasarısını Onayladı

Ukrayna, kripto para birimi yönetmeliğine ilişkin bir yasa tasarısını onaylayarak, Ukrayna'nın kripto endüstrisi için yeni bir yasal yapının yolunu açtı.

Ukrayna, dijital para yönetmeliğine ilişkin bir yasa tasarısını onayladı. Hareketin, ülkedeki kripto sektörünü düzenlemek için yeni bir yasal yapının önünü açması bekleniyor.

Sanal Varlıklar Yasa Tasarısı, ülkenin parlamentosu Verkhovna Rada'daki milletvekilleri tarafından kabul edildi ve şimdi potansiyel olarak ulusal hukukta imzalanmadan önce iki yasal adım daha atacak.

Ukrayna, tüzük kitaplarında kripto para birimi için özel yasalara sahip olmak için dünya çapında birkaç başka ülkeye katılacak.

Ülke genelinde yaygın ticaret, yatırım ve dijital para birikimiyle Ukrayna, kripto para birimi konusunda dünyanın en ileri görüşlü ülkelerinden biri olarak kabul ediliyor.

Kripto tasarısı, parlamentoda bir miktar direnişle karşılaştı ve birkaç milletvekili, ülkenin önemli ekonomik zorlukları ışığında konuyu tartışmak için harcanan zamana itiraz etti.

Ancak milletvekilleri bir oylamada ülkenin 340 üyesinden 229'unun onayını aldı.

Önerilen düzenlemeler uyarınca, kripto para birimleri, dijital para şirketlerinin kayıt yaptırması ve düzenleyiciden bir lisans alması şartıyla Dijital Dönüşüm Bakanlığı tarafından düzenlenecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ