Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'deki finansal düzenleyiciler, FATF tarafından önerilen yönergelere daha uyumlu kripto düzenlemelerini güncelledi.

Bu Ülke FATF Yönergelerine Dayalı Yeni Kripto Düzenlemeleri Uyguluyor

Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'deki finansal düzenleyiciler, FATF tarafından önerilen yönergelere daha uyumlu kripto düzenlemelerini güncelledi.

Abu Dhabi Global Market, geçtiğimiz yıl Finansal Eylem Görev Gücü tarafından önerilen kılavuzlara dayanarak kripto çerçevesinde bir dizi değişiklik yayınladı. Yeni güncelleme aynı zamanda terimi “kripto varlıklar” dan “dijital varlıklar”a değiştiriyor ve FATF tarafından uygulanan terminoloji ile daha uyumlu.

BAE Kripto Düzenlemelerini Daha Açık Hale Getirmeye Çalışıyor

Güncellenmiş kripto düzenlemeleri BAE'deki yasal çerçeveyi öncekinden daha ayrıntılı hale getiriyor. FATF temelli yönergeler, kolluk kuvvetlerinin şüpheli etkinlikleri izlemesine ve kara para aklama ve terör finansmanını durdurmasına yardımcı olmak için hazırlanmıştır, ancak yönergeler kullanıcılar hakkında bilgi depolamak ve paylaşmak için kripto borsalarını gerektiriyor. FATF yönergeleri, kripto işlemlerinde anonim faktörü ortadan kaldırdıklarından gizliliğe karşı koruma sağlar.

Diğer Ülkeler de FATF Yönergelerini Uyguluyor.

Ülkelerin FATF yönergelerini uygulaması için son tarih yaklaştıkça, birkaç ülke kripto düzenlemelerini güncellemeye başladı. Güney Kore ve Singapur, kripto şirketlerini FATF'nin önerdiği şekilde kara para aklama ile mücadele çerçevelerine uymaya zorlayan bir yasa çıkardı. Avrupa Birliği ayrıca kriptoyu bankalar ve ödeme işlemcileri ile aynı yasal kategoriye sokan yeni bir kara para aklama karşıtı yasa çıkardı. Yeni düzenleme aynı zamanda birçok kripto şirketinin, kullanıcıların gizliliğinden ödün vermek istemediklerinden işlemlerini durdurmasına neden oldu.

 Suudi Arabistan ve BAE daha önce iki ülke arasındaki işlemlerin yerine getirilmesinde kullanılacak bir dijital para birimi geliştirme planlarını açıklamıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ