TGU Consulting Group, Bitcoin ATM'sini Honduras'ın başkenti ve ekonomi merkezi olan Tegucigalpa'ya kurdu.

Diğer Latin Amerika ülkelerinin ayak izlerini takip eden Honduras, şimdi vatandaşlarının Bitcoin'e erişmesini kolaylaştırıyor.

Birkaç gün önce, ülke ilk Bitcoin ATM'sinin açılışını gördü. Makine, Honduras'ın başkenti ve ekonomi merkezi olan Tegucigalpa'da TGU Consulting Group tarafından kuruldu. Reuters'e göre, "La bitcoinera" (ATM'nin takma adı), bölgedeki artan kripto para birimi talebini karşılamayı amaçlıyor.

TGU Consulting Group'un 28 yaşındaki sahibi Juan Mayén, Reuters'e yaptığı açıklamada, Bitcoin ATM'sinin Honduraslıların daha önce düzenlenmemiş eşler arası ticaret platformları aracılığıyla veya şahsen yapılması gereken kripto satın almasını kolaylaştırdığını söyledi.

ATM şimdilik sadece 380 dolara kadar Bitcoin alımlarına izin veriyor. Kullanıcılar, yasaların öngördüğü müşterini tanı gerekliliklerine uymalı, kimlik belgelerini taramalı ve form doldurmalıdır.

Mayén, Reuters'e verdiği demeçte, makinenin vurulması halinde TGU Consulting Group'un Honduras'taki diğer şehirlere genişleyebileceğini söyledi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Latin Amerika'da Bitcoin

Honduras, Bitcoin ATM'lerini kullanan büyüyen Latin Amerika ülkeleri listesine katılıyor. Endüstri takipçisi Coin ATM Radar'a göre, özellikle Orta Amerika'da, Bitcoin ATM'leri El Salvador, Kosta Rika ve Panama'da aktif durumda.

Coin ATM Radar'ın rakamlarına göre Latin Amerika genelinde, Kolombiya, Brezilya ve Arjantin en çok Bitcoin ATM'sine sahip ve Honduras'taki en yeni ATM, bölgedeki toplam ATM sayısını 90'a çıkarıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ