Malta'daki Finansal Hizmetler Otoritesi, Malta'da kayıtlı olduğunu iddia eden iki kripto şirketi seçti, ancak MFSA bu iddiaları reddetti.

Bu Ülke Yetkilileri Lisanssız Kripto Şirketlerini Kapatıyor

Malta'daki Finansal Hizmetler Otoritesi, Malta'da kayıtlı olduğunu iddia eden iki kripto şirketi seçti, ancak MFSA bu iddiaları reddetti.

Malta'daki Finansal Hizmetler Otoritesi, Malta'da kayıtlı ve lisanslı olduklarını iddia eden iki kripto şirketi COINMALEX ve Crypto Foxtrades'i uyardı, ancak MFSA'ya göre, bu iddialar yanlış. Malta yetkilileri bu kripto şirketlerinin MFSA tarafından onaylanmadığını söyleyen kişilere bir uyarı yaptı.

“Crypto Foxtrades ve COINMALEX, MFSA'ya kayıtlı değil.”

Malta Finansal Hizmetler Otoritesi halkı, Kripto Foxtrades'in Malta kayıtlı bir Şirket olmadığını veya MFSA tarafından Malta yasalarına göre lisanslanması veya başka bir şekilde yetkilendirilmesi gereken bir borsa veya diğer finansal hizmetlerin hizmetini vermek üzere lisanslandığı veya başka bir şekilde yetkilendirilmediğini söyleyerek uyardı. Mali otorite de COINMALEX için benzer bir açıklama yaptı.

 Bu, MFSA'nın Malta'da hatalı veya kayıtlı olduğunu iddia eden kripto şirketlerine karşı ilk kez bir uyarı yayınlamamıştır. Mali otorite, 2018'den beri Malta kripto şirketlerini yakın bir şekilde gözcülük yapıyor ve sahte bir lisans talebinde bulunduğunu tespit ettiği her yerde ve her zaman uyarı yayınlıyor. Daha önce MFSA, dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance'ın Malta'da hiç faaliyet göstermediğini ve MFSA tarafından hiçbir zaman düzenlenmediğini açıklamıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ