Burnaby polisi Vancouver'da Bitcoin ile ilgili dolandırıcılıklarda artış olduğunu kaydetti.

Bu Ülkede Bitcoin Dolandırıcılığında Artış Yaşanıyor

Burnaby polisi Vancouver'da Bitcoin ile ilgili dolandırıcılıklarda artış olduğunu kaydetti.

Britanya Kolumbiyası'nın Vancouver bölgesindeki Burnaby'deki Kanada Kraliyet Atlı Polisi veya RCMP, şehir genelinde Bitcoin (BTC) ile ilgili dolandırıcılıkların arttığını bildirdi. Bu haber, Kanada'da gerçekleşen benzer etkinliklere ilişkin yakın tarihli raporların ortasında geliyor.

Yetkililer, dolandırıcıların kurbanlarını aradıklarını ve RCMP'nin bir üyesini taklit ettiklerini söylüyor. Dolandırıcı, daha sonra, sahte bir şekilde, polisin kurban için hileli faaliyetle ilgili olarak tutuklama emri bulunduğunu belirtir.

Bu saldırılarda birden fazla telefon numarası kullanılıyor. Mağdurlar genellikle farklı numaralardan birden fazla çağrı alırlar ve ailelerinden herhangi birini çağrılar konusunda uyarırlarsa da tutuklanacakları söylenir.

Daha sonra dolandırıcı bir ödeme talep ederek fonların bir Bitcoin ATM'si aracılığıyla yatırılması gerektiğini söyler.

 Burnaby RCMP, benzer dolandırıcılıkların CRA'dan olduğunu iddia eden şüphelileri de içerdiği konusunda uyardı. Kanada'daki polis güçlerinin Bitcoin'i ödeme aracı olarak kabul etmediklerini ve asla Bitcoin ATM depozitoları talep etmeyeceklerini belirttiler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ