Bu ülkede vergiler Bitcoin ile ödenecek

Arizano Temsilciler Meclisi tarafından servis edilen bir bilgiye göre, SB1091 adını verdikleri yeni bir yasa tasarısı ile birlikte ülke halkının ev vergilerini Bitcoin ve kripto paralarla ödenmesini sağlayacak.

İlgili tasarının ilk onayı 8 Şubat tarihinde gerçekleşmişti ve kripto paralarla vergi ödemenin ilk engeli kaldırılmıştı. Şimdi ise bunun için artık bir engel kalmadı ve Arizona'da ev vergilerinin kripto paralarla ödenmesinin yolu tamamen açıldı. Yeni yasaya göre, halk kripto paralarla vergi ödemesini yapacak ve gelen ödeme en geç 24 saat içerisinde ABD dolarına çevrilecek. Çevirme işlemini, ilgili kurum kendisi yapacak. Bunun nedeni, belli ki Bitcoin'in dalgalı fiyat grafiği.

İnsanların vergilerini Bitcoin veya diğer kripto paralarla ödemesi güzel bir durum. Bitcoin gün geçtikçe hayatımıza daha fazla entegre olmaya başlıyor. Ülkeler tarafından benimsenmesi ve kullanıma uygun hale getirilmesi de ülkelerin bu konuya bakış açısını yansıtıyor.

Yetkililerin yaptığı açıklama aşağıdaki gibi;

“Arizona, gelecekte Blockchain ve dijital para birimi teknolojisini kullanan güzel bir yer olacak. Kullanım kolaylığı, televizyon seyrederken bile bunu yapabiliyor olmanız oldukça hoş.”

İlgili tasarı anasayaya geçerse, Arizona kripto paralarla ödeme kabul eden ilk ülke ünvanına erişecek. Akabinde ise Gürcistan'ın da kripto paralar ile vergi almak için bazı planlar yaptığı biliniyor.

Arizona'nın Blockchain teknolojisi ve kripto paralarla ödeme kabul etmesi için, bir yasa tasarısı bile çıkarması sektörün geleceği ile ilgili bazı ipuçları veriyor. Çoğu ülke ve kişi, kripto para fiyatlarının büyük değişimlere her an uğrayabildiğini biliyor ve yasalarını da buna göre hazırlıyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ