Her kripto para reklamına inanmamak gerekiyor.

Her kripto para reklamına inanmamak gerekiyor. Hele ünlülerin paylaştığı kripto para reklamlarına daha da dikkat etmek gerekiyor.

ABD’li Televizyon yıldızı Kim Kardashian ve boks Şampiyonu Floyd Mayvveather’a ‘’kripto para dolandırıcılığı’’ suçlamasıyla dava açıldı. İki ünlü sosyal medya hesapları üzerinden kripto para EMAX’ın reklamını yapmışlardı. EMAX’tan yüzde 90 zarar eden bir kişi yıldız isimlere dava açtı.

New York’ta yaşayan kişi, sosyal medyada EthereumMAX(EMAX) isimli kripto para biriminin tanıtımını yapan Mayvveather ve Kardashian’in hayran kitlelerini kullanarak söz konusu dijital paranın değerini artırdığını iddia ediyor.

Sadece Kardashian’ın yaptığı paylaşımın Amerika’da her 5 kişiden birine , her 10 kripto para sahibinden üçüne ulaştığı iddia ediliyor. Reklamlar neticesinde değeri önemli ölçüde artan kripto para biriminin yeni gelenlere önemli kârlar ile satıldığı ifade ediliyor. Ancak kripto para değeri bir anda düşünce sonradan gelenler önemli ölçüde zarar ettiler.

Zarar eden kişi değeri yüzde 98 oranında düşen kripto para biriminin reklamını yapan iki ünlünün yaptıkları reklamdan önemli ölçüde gelir elde ettiklerini iddia ediyor.

EthereumMAX projesi ise yaptıkları açıklamada iddialara karşı çıktıklarını ve gerçeğin ortaya çıkmasını dört gözle beklediklerini ifade etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ