Son birkaç gün içinde, Bitcoin daha yüksek bir trend izlemeye başladı; Geçen hafta sonu 8.400 dolara ulaştığından beri, önde gelen kripto para biriminin fiyatı Cumartesi sabahı 9.250 dolara yükseldi.

Son birkaç gün içinde, Bitcoin daha yüksek bir trend izlemeye başladı; Geçen hafta sonu 8.400 dolara ulaştığından beri, önde gelen kripto para biriminin fiyatı Cumartesi sabahı 9.250 dolara yükseldi.

Her ne kadar bu fiyat hareketinin daha da büyük kazançların öncüsü olduğunu söyleyen birçok iyimser olmasına rağmen - Bloomberg, BTC'nin yakında 10.600 $ 'a çarpabileceğini önerdi. İki önemli kripto para birimi yatırımcısından iki analiz Bitcoin'in önümüzdeki haftalarda muhtemelen 8.400 dolara döneceğini gösteriyor.

Bitcoin Muhtemelen 8.400 $ 'a Dönecek

Tanınmış kripto para birimi tüccarı Hsaka yakın zamanda aşağıdaki grafikleri paylaştı ve Ekim 2019'dan dört saatlik bir Bitcoin grafiği ile bu ayın iki saatlik tablosu arasında ürkütücü benzerlikler olduğunu gösterdi.

Her iki grafik de tanımlanmış bir işlem aralığına, aralık içinde azalan bir kanala, o kanaldan başka bir azalan kanala doğru bir ralliye ve statik bir tepeye sahip bir aralık sapmasına sahiptir. Geçmiş grafiğin mevcut grafiğin sahip olmadığı tek şey, aralığın altını yeniden test etmek için bir düşüş trendi.

Bu fraktalın tam olarak oynaması durumunda, Bitcoin'in önümüzdeki birkaç gün içinde 8.400 $ 'dan işlem görmesi için daha düşük bir eğilim göstereceği anlamına geliyor.

Bitcoin'in yakında 8.400 dolara döneceğini öne süren sadece Hsaka’nın fraktalı değil.

Varlık 10.000 doların üzerine çıkarken 6.400 dolara gerilemeyi tahmin eden tüccar Dave, kısa süre önce BTC'nin önümüzdeki haftalarda muhtemelen Nisan ayında 8.400 dolara ulaşacağını gösterdi.

Bu öngörüye eşlik eden bir grafik, Dave'in bunun gerçekleşmesini beklediğini gösteriyor, çünkü yerel düşük seviyelere düşen Bitcoin, BTC'nin son iki yıldır genel yörüngesini tahmin eden uzun vadeli bir eğriyi tekrar tekrar gözden geçirme modelini tatmin edecek.


Temel Bilgiler Uzun Vadeli Boğaya İşaret

Analistler, kısa vadeli zayıflık korkusu bir yana, Bitcoin'in temellerinin kesin olarak olumlu kaldığını söylüyor.

Sadece bu hafta, Blockchain.com'dan elde edilen veriler, Bitcoin ağının hash gücünün saniyede 136 yeni bir exahash (veya 136.000.000 terahash) elde ettiğini gösterdi - bir yıl öncesine göre neredeyse üç kat daha yüksek seviye bu.

RookieXBT Salı günü, hash gücünün neredeyse “BTC'nin tüm zamanların en yüksek seviyesindeyken % ~ 940” olduğunu belirtti. Bu, RookieXBT'nin yazdığı gibi, “Bitcoin'in daha önce hiç bu kadar yükseliş göstermediğinin” bir işaretidir.

Ayrıca, Hindistan Yüksek Mahkemesi bu hafta Hindistan Rezerv Bankası tarafından bankalara getirilen kısıtlamaları tersine çevirdi. Bu hamle, bankaların, Reuters tarafından belirtildiği gibi, kripto endüstrisi varlıklarıyla (yani Bitcoin borsaları) bankacılık işlemlerinde bir kez daha “sektörün gelişimi için büyük bir engeli ortadan kaldırıyor”.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ