Londra merkezli banka Natwest, online alışverişlerde ödemenin doğrudan kullanıcının banka hesabından zahmetsiz bir şekilde alınmasını sağlayan bir özellik.

Londra merkezli banka Natwest, online alışverişlerde ödemenin doğrudan kullanıcının banka hesabından zahmetsiz bir şekilde alınmasını sağlayan, bu sayede bir banka veya kredi kartı kullanma zorunluluğunu ortadan kaldıran yeni ödeme çözümü Payit’i duyurdu. Payit, satıcıların ödeme sayfalarında bir buton olarak yer alıyor. Kullanıcılar bu butona tıkladıklarında hangi banka üzerinden ödeme yapacaklarını seçiyorlar. Banka seçimi yapan kullanıcılar ilgili bankanın internet veya mobil kanalına yönlendirilerek ödemelerini kolay ve hızlı bir şekilde tamamlayabiliyorlar. Payit kullanan müşterilerin ödemelerini Natwest ile yapma zorunluluğu bulunmuyor ancak İngiltere’nin en büyük dokuz bankasından birini seçmek durumundalar. Bu bankaların AIB, İrlanda Bankası, Barclays, HSBC, Lloyds, Nationwide, Danske Bank, RBS ve Santander olduğunu görüyoruz.

Natwest’in yeni hizmeti açık bankacılık teknolojisini kullanıyor. Payit’in, kullanıcıların online ödeme yapmasını, satıcıların ise ödeme toplamasını kolaylaştırması bekleniyor. İngiliz banka önümüzdeki günlerde Payit’e yeni özellikler ekleyeceğini belirtiyor. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ